• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2044
  • Dodano: 2021-05-13 / 09:51
  • Komentarzy: 3

  Policyjni wodniacy już na służbie na Jeziorze Dużym w Turawie

  Policyjni wodniacy już na służbie na Jeziorze Dużym w Turawie

  (KWP Opole)

  Ciepła pogoda sprzyja wypoczynkowi. Dlatego policjanci z ogniwa wodnego w Opolu już zwodowali łódź na Jeziorze Dużym w Turawie. Teraz będą pełnić tam służbę dbając o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających. Oprócz łodzi, policjanci mają do dyspozycji między innymi terenowy radiowóz i quad. W miarę sezonu, służby takie będą pełnione także nad Odrą, jeziorach nyskich czy innych popularnych akwenach na Opolszczyźnie.

  Policjanci z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu właśnie zwodowali pierwszą w tym sezonie łódź. Dla nich sezon wodny, z uwagi na dużą liczbę osób wypoczywających nad jeziorami turawskimi, ruszy już w najbliższy weekend.

  Policyjni wodniacy pracują także z lądu. To patrole między innymi z wykorzystaniem radiowozów terenowych i quada. Mogą reagować wówczas na wykroczenia w ruchu drogowym czy też zaśmiecanie lasu lub palenie ognisk w miejscach objętych zakazem.

  Jednym z głównych zadań policjantów pełniących służbę na wodach jest dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad największymi zbiornikami wodnymi Opolszczyzny w Nysie, Otmuchowie i Turawie. Policyjnych "wodniaków" wspierają w tej służbie także inni funkcjonariusze, w tym policjanci drużyny rowerowej. Na co dzień współpracują również z ratownikami wodnymi oraz strażakami. Funkcjonariusze będą również dbać o bezpieczeństwo i porządek prawny na terenach przywodnych.

  By wypoczynek nad wodą był bezpieczny:

  - Wypoczywając nad wodą korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych.

  - Należy pamiętać by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.

  - Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie - róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.

  - Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.

  - Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.

  - Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób - takie sytuacje często kończą się ich utratą.

  - Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-13 10:12:40 [80.49.41.*] id:1612572  
  Bodziulla: Napisał postów [1031], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Bardzo przydałoby się z taką ochroną na średnim, tam do dopiero się dzieje. Psy biegają po plażach, ludzie papierosy chowają do piasku czy nawet wrzucają do wody, nie wspomnę o butelkach szklanych,tam zróbcie ochronę, bo praktycznie nie będzie warto tam po co jeździć. Druga sprawa sami jak dbamy tak mamy,jesteśmy po prostu chołotą, snobami!!!!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-05-13 18:48:22 [89.67.142.*] id:1612596  
  wojtasoks: Napisał postów [5701], status [VIP] Reputacja
  Policja to nie ochrona. Na prostactwo bydła śmiecącego bydła pomoże tylko w dłuższej perspektywie edukacja.
  2021-05-14 11:36:14 [83.22.10.*] id:1612633  
  Bodziulla: Napisał postów [1031], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  No nie wiem czy edukacja pomoże, jak starsi pokazują dzieciom co się wyczynia na plażach czy w wodzie i nie mówię tutaj o młodzieży...ale jakby nie było Policja też, chyba jest od spostrzegania nieładu prostactwa?