• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1970
  • Dodano: 2021-05-07 / 10:10
  • Komentarzy: 0

  Kto wygra futsalową wojnę o tron na Opolszczyźnie?

  (Fot. Dżacheć)

  Na ten mecz kibice obu ekip czekają niecierpliwie. Aż żal, że spotkanie odbędzie się bez kibiców, gdyż trybuny Stegu Arena Opole zapełniły by się być może do ostatniego miejsca. Niestety, o tym się nie przekonamy, bo derbowe spotkanie Dremanu Futsal z Gredarem Brzeg przyniosłoby jeszcze więcej emocji, lecz obecnie możemy się ekscytować jedynie wydarzeniami na boisku.

  Rywalizacja obu drużyn zawsze dostarczała wiele emocji. Pierwsze spotkanie odbyło się w sezonie 2016/2017, jeszcze w 1 lidze, gdy Dreman Futsal, grał jako Berland Komprachcice. Wtedy to w Brzegu padł wynik remisowy 4:4, a w rewanżu w hali w Komprachcicach miejscowi pokonali 5:2, a Brzeżanie zajęli ostatnią lokatę w lidze. W kolejnej edycji tej ligi w grupie południowej, pierwsza potyczka odbyła się na parkiecie ówczesnego Berlandu, którzy ponownie zaaplikowali pięć bramek, lecz stracili trzy, natomiast gdy gospodarzem był Gredar... ponownie padł remis, tym razem 2:2. Spotkania w Brzegu często kończyły się podziałem punktów, gdyż w trzecim sezonie potyczek w 1 lidze tych ekip, było obie strony trafiały po trzy razy. Dla odmiany, mecze w Komprachcicach zawsze miały swoje rozstrzygnięcia - w 2018/2019 Gredar był lepszy rezultatem 2:3, a w ostatniej rywalizacji na drugim szczeblu rozgrywek ponownie przyjezdni, tym razem 1:3.

  W najnowszej historii tych bitew, już w Statscore Ekstraklasie, ekipa z Komprachcic, już pod nową egidą - Dreman Futsal, przełamała w końcu twierdze Brzeg i wygrała w niezwykłych okolicznościach - gospodarze wprowadzili po dwóch trafieniach Dawida Witka, prowadzili do 34 minuty. Wtedy to goście zaczęli "remontadę", najpierw po trafieniu Marcina Grzywy, wyrównał Alexandru Grigorescu, a kilkanaście sekund przed końcem zwycięstwo zapewnił przyjezdnym Serhij Fil. Obecnie w tabeli gospodarze nadchodzącego meczu znajdują się na 10 lokacie - natomiast trzy oczka niżej lokują się nadal walczący o utrzymanie Brzeżanie. Obie ekipy również wygrały w ostatniej kolejce - Dreman, na wyjeździe z Chojnicami 3:5, a Gredar rozbił akademików z Katowic 4:0.

  Podsumowując - czego możemy się spodziewać po najbliższym spotkaniu? Na pewno dużej ilości bramek i to z obu stron, ponieważ w każdym spotkaniu zarówno i Gredar, tak i Dreman trafiały choć raz, a w samym meczu piłka wpadała co najmniej czterokrotnie do siatki. Na pewno również walki, nawet trochę brutalnej, o każdy centymetr boiska w Stegu Arenie. A to wszystko nam może dać tylko jedno - emocje!

  Kto więc wygra tę wojnę? Przekonamy się o tym już jutro, 8 mają, w samo południe.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".