• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3718
  • Dodano: 2021-05-02 / 21:58
  • Komentarzy: 2

  Strażak OSP w pełnym umundurowaniu pokonał 86 km na Górę św. Anny

  Strażak OSP w pełnym umundurowaniu pokonał 86 km na Górę św. Anny
   <i>(Fot. Archiwum prywatne)</i>

  (Fot. Archiwum prywatne)

  Strażak z OSP Łukowice Brzeskie podróżował kilkanaście godzin. Jego celem było wesprzeć chorych w walce z nowotworami oraz Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku.

  Strażak z OSP Łukowice Brzeskie wędruje w pełnym umundurowaniu, by w ten sposób zwrócić uwagę na choroby nowotworowe oraz promować Dawców Komórek Macierzystych i Szpiku.

  - Pot, krew, i łzy towarzyszyły mojej wędrówce na górę św. Anny ale to tylko niewielki ułamek tego co przeżywają chorzy. Niejednokrotnie jedyną szansą na życie jest Dawca - napisał strażak Sławomir Kowalczyk po dotarciu do celu.

  To nie pierwsza taka wyprawa pana Sławomira. Wcześniej zdobywał m.in. Góry Sowie, ale również przebiegał przez metę wielu biegów, gdzie również zmagał się z trasą w pełnym umundurowaniu. - Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie zrozumienie celu jakim się kieruje biegając, czy wchodząc na szczyt w mundurze specjalnym. Kolejny bieg zakończony sukcesem bo każde dotarcie do mety to jest sukces, a każda osoba która wstąpi w szeregi Potencjalnych Dawców Szpiku to szansa dla chory - pisał po jednym z nich.

  Warto dodać, że rejestrując się w bazie, możemy nigdy nie doczekać się telefonu z prośbą o oddanie szpiku. Mimo to, możemy okazać się jedyną osobą na wiele milionów, która może niewielkim kosztem podarować drugiej osobie nowe życie.

  - Poszukiwanie zgodnego Dawcy komórek macierzystych to jak szukanie igły w stogu siana. Co 40 minut ktoś w Polsce dowiaduje się, ze choruje na nowotwór krwi lub inną chorobę układu krwiotwórczego. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku od zgodnego Dawcy. Tylko 25% osób zakwalifikowanych do przeszczepienia znajdzie pomoc w swojej rodzinie, 75% Pacjentów potrzebujących transplantacji szpiku musi liczyć na pomoc Dawcy niespokrewnionego. W tej chwili, aż co piąty polski Pacjent nie znajduje swojego "bliźniaka genetycznego" i nie ma szans na przeszczepienie. Nadzieją dla tych osób mogą być tylko nowo zarejestrowani potencjalni Dawcy. Im większa baza Dawców, tym większa szansa, że wśród zarejestrowanych osób znajdzie się zgodny Dawca - czytamy na stronie DKMS.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-05-02 22:42:43 [89.67.187.*] id:1612121  
  emsi: Napisał postów [1756], status [Szycha] Reputacja
  Bravo wielki szacun jesteś GOŚĆ.

  Nick:
  Treść:
  2021-05-02 22:15:31 [62.158.24.*] id:1612118  
  zim99: Napisał postów [107], status [wyjadacz] Reputacja
  Wielki szacun dla Tego Pana!!!

  Nick:
  Treść: