• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2935
  • Dodano: 2021-04-30 / 10:47
  • Komentarzy: 0

  Masz skierowanie? Możesz skorzystać z akcji "Zaszczep się na majówkę" pod Urzędem Wojewódzkim

  Masz skierowanie? Możesz skorzystać z akcji "Zaszczep się na majówkę" pod Urzędem Wojewódzkim

  (Fot. OUW)

  Akcja "Zaszczep się w majówkę" ruszy w 16 województwach, również w Opolu. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się w bez wcześniejszego umawiania się. Majówkowe punkty szczepień będą szczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Personel odpowie na wszystkie pytania związane ze szczepieniem wektorowym.


  Okres majówki to dobry moment, żeby zadbać o siebie. Najlepszym sposobem będzie wybranie się do jednego z szesnastu punktów szczepień w całej Polsce. W terminie od 1 do 3 maja w każdym województwie stanie specjalny kontener lub namiot do szczepień powszechnych. Wystarczy, że posiadasz aktywne e-skierowanie. Samorządy oraz lekarze przypominają, że szczepienia to jedyna możliwość, żeby uchronić siebie i bliskich przed niebezpieczną chorobą, jaką jest COVID-19.

  Na szczepienie można przyjść z marszu. Wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych i poczekać na swoją kolej. Mając e-skierowanie, nie trzeba nigdzie się rejestrować. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i przeszkolone. Przed szczepieniem pacjent przejedzie standardową kwalifikację.

  Od 1 do 3 maja w Opolu na ul. Piastowskiej 14 stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10.00 do 15.00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

  - Dawek będzie łącznie 2,5 tysiąca. Liczymy, na to, że przerób tego punktu na dwóch namiotach z kadrą medyczną będzie odpowiedni do tego, żeby wyszczepić wszystkich tych, którzy wyrażą chęć. Są trzy zespoły szczepienne, składające się z pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych. Kadra jest z Krapkowickiego Centrum Zdrowia - wyjaśniał podczas dzisiejszego briefingu prasowego wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Dziś pod urzędem strażacy stawiali bowiem pierwsze namioty do szczepień.

  Nie jesteś pewien, czy możesz przyjść do punktu szczepień w majówkę bez umawiania wizyty? Wszyscy 30-latkowie lub starsi, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale tego roku, mają aktywne e-skierowanie. Pozostałe osoby mają wystawione takie skierowanie zgodnie z harmonogramem szczepień. Sprawdź swój rocznik:

  29 kwietnia - roczniki 1980 i starsze,
  30 kwietnia - roczniki 1982-1983,
  1 maja - roczniki 1984-1985,
  3 maja - roczniki 1986-1987.
  Jeżeli Twój rocznik znajduje się w harmonogramie, to znaczy, że automatycznie otrzymałeś e-skierowanie.

  A co po majówce?

  Wszyscy powyżej 30. roku życia, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale roku, mają aktywne e-skierowanie i mogą się zapisywać na szczepienie przeciw COVID-19. Dodatkowo będzie kontynuowana rejestracja dla kolejnych roczników zgodnie z harmonogramem:

  - 4 maja - roczniki 1988-1989,

  - 5 maja - roczniki 1990-1991,

  - 6 maja - roczniki 1992-1993,

  - 7 maja - roczniki 1994-1996,

  - 8 maja - roczniki 1997-1999,

  - 9 maja - roczniki 2000-2003.

  Od 4 maja zarejestrować się mogą także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.

  Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".