• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3562
  • Dodano: 2021-05-03 / 08:47
  • Komentarzy: 0

  Most w Zawadzie będzie ukończony w III kwartale tego roku

  Most w Zawadzie będzie ukończony w III kwartale tego roku
   <i>(Fot. GDDKiA)</i>

  (Fot. GDDKiA)

  Postępują prace przy budowie mostu w miejscowości Zawada. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał bieżącego roku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.


  W maju ubiegłego roku Wykonawca rozpoczął prace przy rozbiórce starego i budowie nowego mostu w miejscowości Zawada w ciągu DK45 nad rzeką Jemielnica o długości 27,2m. Droga krajowa nr 45 na odcinku Opole - Zawada stanowi istotne połączenie w sieci dróg krajowych z uwagi na jej tranzytowy charakter dla kierunków północ i południe województwa opolskiego. Stanowi także bezpośrednie powiązanie z obwodnicami Kędzierzyna-Koźla, Opola i Kluczborka.

  - Aktualnie zakończono ważny etap budowy związany z ułożeniem na podporach prefabrykowanych belek dźwigara głównego. Wykonawca przystąpił do prac związanych z wykonaniem żelbetowej płyty pomostu - informuje GDDKiA w Opolu.

  Powstały obiekt będzie posiadał klasę nośności "A", co oznacza obciążenie o całkowitym ciężarze nie przekraczającym 50 ton. Do zakończenia budowy mostu ruch drogowy będzie się odbywał nadal po tymczasowej drodze objazdowej.

  Przewidywany czas zakończenia całości inwestycji to III kwartał br.

  Warto dodać, że zaledwie kilka tygodni temu ogłoszono plan rozbudowy DK45 na odcinku Opole - Zawada. W ramach rozbudowy wykonane zostaną m.in. wiadukty i obiekty inżynierskie, dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, kanał technologiczny oraz skrzyżowania w miejscach włączenia obejścia Zawady do DK45.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".