• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1532
    • Dodano: 2021-04-26 / 17:55

Opolanin Szymon Dorożyński z "życiówką" oraz brązowym medalem Mistrzostw Polski na 10 000 m

(Fot. KowalskyPhotos)

Znamy mistrzów Polski na 10 000 m. Po zawodach, które odbyły się w weekend w Goleniowie, podopieczny AZS KU Politechnika Opolska Szymon Dorożyński wraca z brązowym medalem.

24 kwietnia na stadionie OSiR w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10000 metrów, zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie i UKS Barnim Goleniów na zlecenie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trzeci z rzędu tytuł (poprzednie wywalczył w 2019 w Białogardzie i we wrześniu ubiegłego roku w Karpaczu) mistrza Polski w biegu na 10 000 metrów zdobył Krystian Zalewski. Podopieczny Jacka Kostrzeby, zwyciężył z rezultatem 29:06.39. Złoty medalista w drugiej części dystansu biegł już z przewagą nad rywalami. Drugi na mecie Patryk Kozłowski finiszował z czasem 29:22.77. Trzeci był opolanin Szymon Dorożyński - 29:32.59 (srebrny medalista 2019 w biegu na 5.000m).

Brązowy medalista, podopieczny AZS KU Politechnika Opolska swoim wynikiem ustanowił dodatkowo nowy Rekord Życiowy.