• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1440
  • Dodano: 2021-04-14 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Reprezentacja Polski w Futsalu trenuje w Opolu - dziś ważny mecz

  Reprezentacja Polski w Futsalu trenuje w Opolu - dziś ważny mecz

  (Fot. Dżacheć)

  Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja w polskiej grupie kwalifikacyjnej do UEFA Futsal EURO przed spotkaniem z Czechami w Stegu Arenie

  Wielkie wydarzenie w Stegu Arenie. Kadrowicze pod wodzą Błażeja Korczyńskiego, w ramach kwalifikacji do futsalowego EURO, rozegrają arcyważne spotkanie przeciwko Czechom, którzy są bezpośrednimi rywalami Polaków do miejsca w barażach, a przy korzystnej sytuacji nawet i awansu do tegoż czempionatu. Jednakże, do tego jest potrzebne zwycięstwo, nawet i minimalną różnicą bramkową.

  Jak wygląda sytuacja w grupie? Polacy po pięciu spotkaniach mają osiem punktów. Na otwarcie kwalifikacji dość zaskakująco zremisowali 2:2 na boisku jednej z najlepszych reprezentacji futsalowych - Portugalii, by potem na własnym boisku ulec 0:3. Kolejny dwumecz zagrali z outsiderami grupy - Norwegią, z którą rozprawili się dość łatwo, gdyż najpierw 0:3 zwyciężyli na boisku rywala, a potem u siebie rezultatem 4:1 zapewnili drugie zwycięstwo z rzędu.

  Pierwsze spotkanie z Czechami, czyli bezpośrednimi rywalami do awansu (Portugalia bezpiecznie prowadzi z 11 punktami, natomiast Norwedzy nie zdobyli ani jednego oczka), było nadzwyczaj emocjonujące, lecz mimo dwubramkowego prowadzenia, nie udało się wywieźć trzech punktów z Pragi. Dla Polaków bramki zdobyli Tomasz Kriezel, Sebastian Grubalski, Mikołaj Zastawnik.

  W Opolu mecz będzie z gatunku "być, albo nie być". Ani porażka, ani remis nie dadzą polskim futsalistom awansu, bowiem lepszy bilans bramkowy mają Czesi. Jedynie trzy punkty zagwarantują nie tylko drugie miejsce w grupie B, lecz także awans, gdyż do turnieju awansuje sześć najlepszych drużyn z tejże lokaty, a w przypadku uzbieranych jedenastu oczek, udział w EURO będzie pewny.

  Czy reprezentacja, wraz z zawodnikiem Dremanu Opole Komprachcice Krzysztofem Elsnerem, pokona Czechów? Start rywalizacji już 14 kwietnia, o godzinie 16:15.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".