• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2147
  • Dodano: 2021-04-13 / 13:22
  • Komentarzy: 1

  Oficjalnie otwarto masowy punkt szczepień w Kluczborku. Punkt czeka na dostawę szczepionek

  Oficjalnie otwarto masowy punkt szczepień w Kluczborku. Punkt czeka na dostawę szczepionek
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Prywatny szpital Vital Medic w Kluczborku w porozumieniu z władzami miasta stworzył masowy punkt szczepień w hali sportowej w Kluczborku. Punkt oczekuje już tylko na dostawę szczepionek.


  Punkt mieści się w hali przy ulicy Sportowej 7 w kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Stobrawa". Masowy punkt szczepień oczekuje już tylko na dostawę szczepionek, która planowana jest na najbliższy poniedziałek, a pierwsze szczepienia zostaną wykonane prawdopodobnie we wtorek 20 kwietnia. Dziś natomiast nastąpiło oficjalne otwarcie i prezentacja miejsca masowych szczepień przeciw Covid-19. Warto podkreślić, że punkt w Kluczborku otworzył się jako pierwszy na Opolszczyźnie.

  W dzisiejszej konferencji wzięli udział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, Piotr Duch - prezes Vital Medic w Kluczborku, starosta kluczborski Mirosław Birecki oraz miejscowi Radni.

  - Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany, jedyne na co czekamy to na szczepionki. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się na szczepienie, by się zapisali. Dostaliśmy informację o potrzebie stworzenia takiego punktu i od razu przeszliśmy do działania - wskazuje Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

  Prezes Vital Medic w Kluczborku wskazuje ponadto, że do organizacji masowego punktu szczepień, szpital musiał zatrudnić dodatkowych 30 osób. - To wykwalifikowane pielęgniarki, które obsłużą 12 przygotowanych stanowisk szczepień - słyszymy. Planowo szczepienia będą wykonywane od godziny 9 do 18, również w weekendy, a dziennie będzie mogło się zaszczepić nawet 1500 osób - oczywiście jeśli pozwolą na to dostawy szczepionek.

  - Rejestracja na szczepienia ma się odbywać internetowo, więc jeśli nasz punkt będzie działał sprawnie, a okaże się, że kolejka jest tu mniejsza niż w innych miejscach, będzie mógł tu zaszczepić się zarówno mieszkaniec Opola jak i na przykład Łodzi - mówi Piotr Duch.

  Szczepienia będą realizowane głównie przez pielęgniarki, osoby z dodatkowymi kwalifikacjami będą pojawiały się w części kwalifikacyjnej.

  W hali sportowej znajduje się 16 stanowisk, z czego 4 służą do przygotowania i kwalifikacji do szczepienia, a 12 kolejnych to stanowiska z wykwalifikowaną kadrą medyczną, która będzie dokonywać szczepień. Wewnątrz hali znajduje się poczekalnia z wydzielonymi krzesełkami w odpowiednich odstępach - by zapewnić schronienie pod dachem nawet 70 oczekującym osobom.

  - Wszystko zainicjował mój telefon do burmistrza i starosty, szybko uzgodniliśmy miejsce i omówiliśmy logistykę. Na początku przewidywaliśmy mniejszą ilość stanowisk, ale jak zobaczyliśmy jakim potencjałem dysponujemy uznaliśmy, że optymalnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej hali. Całe zaplecze dotyczące zabezpieczenia jest rozlokowane w pomieszczeniach na zewnątrz hali. Panuje tutaj ruch jednokierunkowy, pacjenci przechodzą po kolei wszystkie fazy aż do poczekalni po szczepieniu i wyjściem z hali. Chcieliśmy zagwarantować pacjentom oczekiwanie pod dachem. W materiałach prasowych widzieliśmy nie raz poirytowanych ludzi czekających w kolejkach przy złej pogodzie. Możemy tym samym wpuścić do poczekalni w środku nawet do 70 osób - mówi Piotr Duch.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-15 14:46:34 [94.254.176.*] id:1611317  
  tippmann: Napisał postów [6212], status [VIP] Reputacja
  ile kosztuje dzień czekania na szczepionki polskiego podatnika?

  Nick:
  Treść: