• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1738
  • Dodano: 2021-03-21 / 18:23
  • Komentarzy: 1

  Od jutra szpital w Kędzierzynie-Koźlu znów tylko dla pacjentów z Covid-19. Brakuje lekarzy!

  (Fot. Archiwum)

  Kędzierzyńsko-Kozielski szpital SP ZOZ przy Roosevelta 2 od poniedziałku 22 marca znów zostaje szpitalem "covidowym". To decyzja wojewody opolskiego.


  Decyzja wojewody opolskiego przewiduje utworzenie 263 łóżek przeznaczonych tylko dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. Wojewoda Opolski przekazał informacje dot. zwiększenia bazy łóżek i powołania zespołu doradców. Obecnie w szpitalu przebywa 125 osób chorych na COVID-19 w tym 9 Pacjentów na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.

  - W związku z powyższym od dnia 22 marca zgodnie z wydaną decyzją rozszerzamy bazę łóżek przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2 do liczby 263 - tłumaczy dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

  Jednocześnie szpital poinformował, że w dalszym ciągu (ale w formie hybrydowej) będzie działać pediatria w szpitalu. Oddział Geriatryczny, Pulmonologiczny i Dermatologiczny pozostają przy ul. Judyma 4 w
  Kędzierzynie-Koźlu i pracują jak dotychczas. W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej (na ul. Judyma 4) utrzymuje się dyżur pediatryczny.

  Oprócz tego:

  - Do dyspozycji Pacjentów pozostaje ambulatorium urazowo-ortopedyczne zlokalizowane w naszej przychodni przy ul. 24 kwietnia 7. Pracuje ono w godzinach od 15.00 do 23.00 w dni powszednie oraz od 7.00 - 23.00 w dni wolne od pracy.
  - Poradnie specjalistyczne pracują normalnie.
  - Wprowadzamy możliwość wykonywania małych zabiegów urologicznych i pełno-profilowej diagnostyki urologicznej w przychodni urologicznej.
  - Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w przychodniach przy ul. Harcerskiej 11 i ul. 24 kwietnia oraz w szpitalu na ul. Judyma pracują jak dotychczas zgodnie z ustalonym harmonogramem szczepień.
  - Planujemy w najbliższym czasie zwiększyć dostęp do wybranych specjalistów. /Poinformujemy o tym w osobnym komunikacie./
  - Trwa proces analizy możliwości relokacji pacjentów do innych placówek opieki medycznej w regionie.

  Od 22 marca Szpitalny Oddział Ratunkowy jest dedykowany wyłącznie Pacjentom z rozpoznanym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Decyzją przewiduje się utworzenie łącznie 19 łóżek przeznaczonych dla Intensywnej
  Opieki Medycznej.

  - Potrzebujemy do zapewnienia płynnej pracy całego zespołu anestezjologicznego na OIOM jeszcze co najmniej 4 lekarzy dyżurujących. Zgodnie z prośbą Wojewody Opolskiego prosimy o wsparcie naszego szpitala w
  trudnej sytuacji - pisze dyrektor szpitala.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-21 22:23:45 [31.60.112.*] id:1610048  
  liberty: Napisał postów [4313], status [Szycha] Reputacja
  Deblistwo nie ma konca...Ludzie z grypka do szpitala a reszta co ?!

  Nick:
  Treść: