• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2898
  • Dodano: 2021-03-18 / 20:12
  • Komentarzy: 0

  Ruszyła długo wyczekiwana rozbudowa Domu Matki i Dziecka w Opolu

  Ruszyła długo wyczekiwana rozbudowa Domu Matki i Dziecka w Opolu

  (Fot. Dom Matki i Dziecka)

  Ponad dwadzieścia lat funkcjonowania Domu pokazało, że jest to placówka bardzo potrzebna: prawie 1300 matek z dziećmi znalazło tu dach nad głową i fachową pomoc w ciężkiej dla nich chwili. Ruszyła długo wyczekiwana rozbudowa.

  Od kilkunastu lat Dom Matki i Dziecka przygotowuje się do rozbudowy. Ciągle zbieramy pieniążki i poszukujemy dobrodziejów. Barak, w którym znajdowały się pomieszczenia edukacyjne dla matek i dzieci, pralnia, suszarnia i magazyny Domu Matki i Dziecka, był już bardzo wysłużony. Miał przeciekający dach i dziurawe sufity.

  W nowej części budynku Domu Matki i Dziecka mają znajdować się pomieszczenia edukacyjno-rekreacyjne dla mam i dzieci, pralnia, suszarnia i magazyny.

  - Wreszcie dnia 14 grudnia 2020 roku barak został rozebrany a gruz wywieziony. Potem przyszła zima. Jednak 23 stycznia rozpoczęto przygotowywanie miejsca pod fundamenty. Wybrano "góry" piasku, położono "ławy" oraz założono zbrojenia i fundamenty - czytamy w opisie prac.

  - Rozbudowa Domu Matki i Dziecka jest naszym priorytetem, ponieważ da nam nowe narzędzia do pracy z beneficjentami, pozwoli uświadamiać, edukować i faktycznie odmieniać ich życie. Po tak intensywnej pracy będą to osoby świadome własnej wartości, wyposażone w wiedzę, pozwalającą na samodzielne kreowanie swojej przyszłości. Realizacja inwestycji pozwoli podnieść standard usług świadczonych na rzecz naszych podopiecznych, polepszy poziom bezpieczeństwa Domu, jego efektywność ekonomiczną, ekologiczną i energetyczną - informują właściciele ośrodka.

  Rozbudowa i powstanie nowej części Domu w bardzo dużej mierze zależy też od wsparcia osób z zewnątrz. - Każdy rodzaj pomocy i tej finansowej, i materiałowej z pewnością pozwoli nam, cegiełka po cegiełce, zrealizować nasze marzenia - słyszymy.

  Przy rozliczeniu podatkowym można przekazać na rozbudowę Domu Matki i Dziecka 1% podatku na NR KRS 0000016304.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".