- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 7275
- Dodano: 2021-03-08 / 13:40
- Komentarzy: 5
Bili pałką teleskopową i maczetą - bracia i ich partnerki trafili do aresztu
Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj bracia zatrzymani przez policjantów z komisariatu drugiego w Opolu. Mężczyźni mieli pobić swojego znajomego zadając mu uderzenia pałką teleskopową i maczetą. W tej sprawie do policyjnych aresztów trafiły także partnerki zatrzymanych, one także usłyszały zarzuty.
3 marca, policjanci z drugiego komisariatu w Opolu otrzymali zgłoszenie o pobiciu, do którego miało dojść w mieszkaniu na obrzeżach miasta. O zdarzeniu funkcjonariuszy zawiadomiła kobieta, która po powrocie do mieszkania znalazła lezącego tam partnera. Mężczyzna był nieprzytomny, posiadał liczne obrażenia mogące wskazywać na pobicie. 33-latek z licznymi urazami został przetransportowany do szpitala.
Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo - śledczej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i dowody, przesłuchali pierwszych świadków. Kryminalni w tym czasie zajęli się typowaniem osób odpowiedzialnych za to brutalne pobicie. Praca operacyjna policjantów z komisariatu drugiego w Opolu przyniosła efekty już tego samego dnia.
Kryminalni ustalili, że związek ze sprawą ma grupa czterech osób. To właśnie dwaj bracia w wieku 25 i 33- lat mieli dopuścić się tego przestępstwa. Mężczyznom miały towarzyszyć ich partnerki. Kiedy 25-latka i rok starsza kobieta stały na czatach, podejrzani w tym czasie mieli bić pokrzywdzonego pałką teleskopową i maczetą.
Do zatrzymania całej czwórki doszło już następnego dnia. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli pałkę teleskopową, siekierę, maczetę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Decyzją prokuratury 25 - latek i 33 - latek trafili do aresztu na 3 miesiące, natomiast wobec 25 i 26 - latki sąd zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za pobicie z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
roynl: Napisał postów [95], status [młodszy wyjadacz]
Zapomniałeś dodać, że zapewne wychowani na prawilnym rapie