• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 813
  • Dodano: 2021-03-08 / 08:01
  • Komentarzy: 2

  5. miejsce polskiej sztafety na mistrzostwach świata w short tracku. W składzie Magdalena Zych

  5. miejsce polskiej sztafety na mistrzostwach świata w short tracku. W składzie Magdalena Zych

  (Fot. Archiwum)

  Magdalena Zych, 17-letnia zawodniczka KU AZS Politechnika Opolska dostała powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Dordrechcie. Opolanka pojechała w finale, dzięki czemu reprezentacja Polski zajęła 5. lokatę.


  To niebywały sukces opolanki, zawodniczki KU AZS Politechnika Opolska. Magdalena Zych udowodniła po raz drugi, że ma mocny głos w sile zespołu. Mimo, że polska sztafeta wraca z mistrzostw bez medalu, możemy mówić tutaj o wielkim sukcesie Polek z opolanką w składzie.

  W niedzielę, ostatnim dniu mistrzostw świata w Dordrechcie, sztafeta kobiet wygrała finał B i została sklasyfikowana na piątej lokacie. Podobnie jak ostatnim razem, Magdalena Zych pojechała na zawody jako rezerwowa i wystartowała w wygranym wyścigu. Opolanka niedawno startowała w finale mistrzostw Europy, a w lutym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zdobyła pięć medali i ustanawiła nowy rekord Polski na dystansie 777 metrów.

  - Widać, że w naszej grupie jest tych szybkich coraz więcej. Mamy potencjał, jesteśmy silnym zespołem i idziemy do przodu bardzo dynamicznie - podsumowała występ polskiej reprezentacji trenerka kadry Urszula Kamińska.

  Dla polskich zawodników mistrzostwa świata w Dordrechcie nie kończą jeszcze sezonu. W najbliższy weekend w gdańskiej hali Olivia odbędą się bowiem jeszcze mistrzostwa Polski.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-08 08:45:19 [79.187.170.*] id:1609197  
  fuksik: Napisał postów [864], status [rozpisany/na] Reputacja
  A te co pokazały tyłki porobiły już karierę czy wszystko jak krew w piach?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-03-08 13:53:24 [217.173.195.*] id:1609211  
  wojtasoks: Napisał postów [6330], status [VIP] Reputacja
  Ależ to dawno temu było, już pewnie urodziły nam nowe pokolenie szorttrakówek :)