• Wyświetleń: 1342
    • Dodano: 2021-03-07 / 08:44

Gwardia przegrywa ważne spotkanie w Puławach

Gwardziści oddalili się od europejskich pucharów

Znakomita pierwsza połowa i gorsza druga część meczu. Tak najkrócej można określić spotkanie Gwardii Opole. W tej potyczce mieliśmy doczynienia z dwoma różnymi obliczami podopiecznych Rafała Kuptela.

Gwardziści zaskakująco znakomicie zaczęli tę rywalizację. Mimo, że nie byli faworytami szybko zdobyli cztery trafienia, nie pozwalając na żadne rywalom. Bardzo dobrze spisywał się Adam Malcher, zatrzymując ataki Puławian. Przewaga Opolan w pierwszej połowie w pewnym momencie wynosiła aż 6 punktów, lecz ostatecznie syrena kończąca pierwszą część gry zabrzmiała przy wyniku 14:17.

Początek po zmianie stron należał również do Gwardzistów. Jednakże, od stanu 17:22, Azoty zdobyły cztery trafienia z rzędu, przez co przez dłuższy czas wynik utrzymywał się na styku, lecz gospodarze ponownie popisali się czterema bramkami z rzędu i odwrócili wynik spotkania, który w rezultacie końcowym wyniósł 30:28, przez co Azoty awansowały na fotel vice-lidera PGNiG Superligi, natomiast Opolanie dalej pozostają na 6 lokacie.