• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5280
  • Dodano: 2021-02-22 / 12:36
  • Komentarzy: 0

  Grupa dzieci na kwarantannie. Kolejny nauczyciel z przedszkola zakażony Covid-19

  Grupa dzieci na kwarantannie. Kolejny nauczyciel z przedszkola zakażony Covid-19

  (Fot. Archiwum)

  Kolejna grupa dzieci w opolskiej placówce oświatowej została skierowana na kwarantannę po tym, jak zakażenie wirusem Sars-Cov-2 potwierdzono u nauczycielki. Kwarantanna potrwa do 1 marca.

  - Zakażenie koronawirusem wykryto w kolejnym miejskim przedszkolu. Tym razem chodzi o placówkę nr 26 przy ulicy Chabrów 56 - poinformowała rzecznik Miasta Opola, Katarzyna Oborska-Marciniak.

  Jak potwierdza rzecznik Urzędu Miasta, pozytywny wynik testu otrzymała nauczycielka z wyżej wymienionego przedszkola. Zawieszone zostały zajęcia w jednej grupie. Na kwarantannę, która zakończy się 1 marca trafiło 23 dzieci.

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do końca marca 2021 roku planuje się zakończenie szczepień nauczycieli. Do końca I kwartału 2021 roku planujemy:

  - na początku marca - zakończyć proces szczepień nauczycieli,

  - od 7 marca - szczepienia uzupełniające kadry medycznej,

  - 15 marca - rozpocząć szczepienia osób przewlekle chorych (grupa 1B),

  - 22 marca - rozpocząć szczepienia służb mundurowych (grupa 1C) oraz osób w wieku 60-65 lat.

  "Wszystkie plany uzależnione są od dostaw szczepionek. Mamy zapas szczepionek, ale bez płynności dostaw nie uda nam się tego zrealizować" - podsumował minister Michał Dworczyk.

  - Odnotowaliśmy 2,5 mln wykonanych szczepień. Ponad 1,69 mln to szczepienia 1. dawką. Dane wskazują, że Polska od kilku dni zajmuje 1. miejsce, jeśli chodzi o liczbę dawek na 100 osób populacji wśród największych państw UE. Warto podkreślić, że jedynie 4 tys. dawek na 2,5 mln wykonanych szczepień zostało utylizowane - informuje Ministerstwo Zdrowia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".