• Wyświetleń: 729
  • Dodano: 2021-02-02 / 12:56
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Parkiet drewniany do salonu

  Parkiet drewniany do salonu
  Czyż może być coś przyjemniejszego od wieczornej chwili muzyki przy filiżance kawy we własnym salonie, kiedy za oknami śnieg i mróz roztaczają biały kokon? Albo dzień wolny spędzony z najbliższymi przy rozgrzanym kominku? To wystarczające powody, by zadbać o każdy szczegół wyposażenia salonu, który może okazać się prawdziwą oazą dla wszystkich domowników. Nie bez znaczenia na ogólny wystrój, oprócz niezbędnego wyposażenia, jest prawidłowo i z należytym gustem dobrany parkiet drewniany do salonu, którego wybór często okazuje się nie lada wyzwaniem.

  Choć to wydaje się banałem, zasadą jest, że parkiet dostosowujemy do otoczenia, nigdy odwrotnie. Uniknie się w ten sposób niepotrzebnej pstrokacizny i wiążącego się z tym dyskomfortu. Nawet niewprawione oko dostrzeże niespójność pomiędzy ciemnym dębowym barkiem a jasną jesionową posadzką. Ciemna zieleń zasłon będzie sprawiać przygnębiające wrażenie, spływając na szarą powłokę podłogi, a duże, jaśniejące okna nijak nie będą w stanie rozpromienić niemal czarnej plamy wypełniającej dolne partie salonu.


  Jaki parkiet drewniany do salonu?


  Najprościej mówiąc, popatrzmy na swoje otoczenie, by potem postawić kropkę nad i, choć to w przypadku parkietów brzmi cokolwiek dziwnie. Tym bardziej wypada poświęcić tej sprawie nieco więcej czasu, że jest to inwestycja na lata, zwłaszcza że drewniane powierzchnie podłogi z powodzeniem można poddawać okresowej renowacji poprzez cyklinowanie. Nie ma zatem powodu, by wymieniać je sezonowo. Dobra informacja jest taka, że po takim zabiegu można z pomocą dostępnych preparatów nadać parkietowi nieco odmienioną barwę, zmieniając tym samym stylizację całego pomieszczenia.


  Dzisiejszy parkiet drewniany w niczym nie przypomina siermiężnych konstrukcji drewnianych z końca ubiegłego wieku. Wielu zapewne pamięta cuda techniki, które odpadały hurtowo w przypadku odejścia od wylewki choćby jednej części. Obecnie mamy do czynienia ze skomplikowanymi strukturami, ograniczającymi naprężenia, absorpcję wilgoci i odporne na ścieranie.


  Podobnie rzecz się ma pod względem wzornictwa i kolorystyki. Parkiet dębowy może występować w kolorze ciemnego beżu, jak i rozjaśniać salon optymistyczną, słomianą barwą. Akacja parzona świetnie skomponuje się z ciemniejszym umeblowaniem, podczas gdy Orzech amerykański będzie odpowiedni dla niklowanych i szklanych sprzętów pasujących raczej do salonu w stylu modernistycznym. Dla osób lubiących kontrasty godnym polecenia wydaje się Jesion bielony, świetnie komponujący się z wyposażeniem wpadającym w czerń lub ciemną wiśnię.


  Tak czy inaczej, jest to kwestia osobistych preferencji i aktualnego stanu posiadania. Nie jest to jednak wybór na wieki. Przypomnijmy, że cyklinowanie pozwala na dokonywanie zmian, a to wiele zmienia.


  To daje nadzieję na przyszłość osobom uwielbiającym aranżacyjne eksperymenty.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".