• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1116
  • Dodano: 2021-01-26 / 10:33
  • Komentarzy: 0

  Zamiana ról w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu musi trochę poczekać. Dziś sesja Sejmiku

  Zamiana ról w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu musi trochę poczekać. Dziś sesja Sejmiku

  (Fot. Dżacheć)

  Zaistniały pewne okoliczności formalne, które trzeba wyjaśnić zanim nastąpi zamiana ról w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.


  Na sesji Sejmiku Województwa zostanie wystosowana uchwała o odwołanie marszałka Romana Kolka. Niestety, zamiana ról (Rafał Bartek za Romana Kolka) nie odbędzie się dzisiaj. Wszystko przez kwestie formalne, które stanęły na drodze do powołania nowego wicemarszałka w dniu dzisiejszym. Kandydat na to stanowisko, Rafał Bartek podkreśla, że zaistniały nowe okoliczności, które należy zweryfikować by te stanowiska zamienić i nie narażać się na

  - Wczoraj pojawiła się opinia, która wprowadziła pewną wątpliwość w zakresie objęcia przeze mnie urzędu wicemarszałka. W tym zakresie warto ten temat odłożyć i przeanalizować kwestie formalne. Zdecydowaliśmy, że dziś ja w trakcie sesji złożę wniosek o wycofanie punktu dotyczącego powołania nowego wicemarszałka, a ten punkt zostanie wznowiony na sesji, która odbędzie się 23 lutego. Chcę podkreślić, że nie ma to żadnego związku z moimi kompetencjami, a kwestia sporu formalnego - mówił dziś na konferencji prasowej Rafał Bartek.

  Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że będzie nalegał, by wicemarszałek Roman Kolek sprawował swój urząd do 22 lutego 2021 roku, ponieważ jak mówi - jego cenna praca jest potrzebna w Zarządzie Województwa Opolskiego.

  - Na tę chwilę chcę podziękować za 7 lat wyjątkowo dobrej współpracy. Ostatnie lata to nie tylko polityka zdrowotna, a też obszary edukacji i rynku pracy. Zdaję sobie sprawę, jak ciężko było radzić sobie z pojawiającymi się trudnościami - mówi marszałek Andrzej Buła, który podkreśla, że trudno znaleźć następcę Romana Kolka, która będzie kompetencyjnie przygotowana do każdego obszaru. Na tę chwilę taką osobą jest Rafał Bartek i przy tej decyzji pozostaje zarząd.

  Warto podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi umowami - funkcja pierwszego wicemarszałka należy do koalicjanta Mniejszości Niemieckiej, tak samo jak funkcja przewodniczącego Sejmiku Województwa.

  Wicemarszałek Roman Kolek podkreśla, że z radością szykuje się na powrót do pracy anestezjologa. - Chcę pod koniec swojej kariery zawodowej wywiązać się z mojej najważniejszej pasji, jaką jest zawód lekarza - mówi Roman Kolek.  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".