• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1799
  • Dodano: 2021-01-20 / 10:52
  • Komentarzy: 0

  29. Finał WOŚP już blisko. Opolski sztab poinformował o zmianach organizacyjnych

  29. Finał WOŚP już blisko. Opolski sztab poinformował o zmianach organizacyjnych

  (Fot. Archiwum)

  Podczas Finału, blisko 300 wolontariuszy będzie kwestować z puszkami na ulicach miasta Opola oraz pobliskich miejscowościach a także w Głubczycach. Wolontariuszy także będzie można spotkać w opolskich centrach handlowych. Nastąpiły drobne zmiany organizacyjne.


  Działacze opolskiego Sztabu WOŚP podkreślają, że stale zmieniające się ustalenia podyktowane są tym, że należy się dostosować do sytuacji i ciągle zmieniających się obostrzeń.

  - Na tę chwilę wiemy, że dla wolontariuszy zostaną przygotowane pakiety, które do odbioru będą na 2-3 dni przed finałem. W pakiecie będzie puszka, identyfikator, smycz, maseczki, serduszka oraz ewentualne kupony na posiłek lub napój, jeśli takie otrzymamy. Serduszka wyjątkowo muszą być powycinane przez wolontariuszy i rozdawane do ręki, nie przyklejamy nikomu bezpośrednio - mówi Agnieszka Wiosna, rzecznik prasowy opolskiego Sztabu WOŚP.

  Biegacze do końca liczyli na "normalny" tryb biegu. Niestety i w tej kwestii nieuniknione jest wprowadzenie zmian. - Obecna sytuacja nie pozwala nam na organizację we wcześniej ustalonej formie, ponieważ obowiązuje zakaz zgromadzeń. Numer startowy będzie do odebrania w MDK w tygodniu, ponieważ na starcie nie będzie biura zawodów. Nie możemy zrobić dwóch tur biegu po 150 osób, dlatego na ustawionej i zabezpieczonej trasie, każdy może samodzielnie przebiec trasę od godziny 12 do 15. Co do pakietów, które były rozdawane na mecie, trwają jeszcze ustalenia - dodaje Agnieszka Wiosna.

  Podczas 29. Finału nie przewiduje się żadnych atrakcji w plenerze. Nie będzie też licytacji oraz koncertów na opolskim rynku. Na Facebooku będzie można znaleźć transmisje online koncertów, a licytacje został przeniesione całkowicie do sieci. Można już wesprzeć 29. Finał WOŚP poprzez wpłatę do eSkarbonki. Taką eSkarbonkę ma założoną Sztab WOŚP Opole link.

  Opole w styczniu 2020 roku pokazało otwartość serc. W stolicy naszego regionu zebrano niemal 570 tysięcy złotych.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".