• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2586
  • Dodano: 2021-01-06 / 17:38
  • Komentarzy: 0

  Miasto wznowiło przetarg na dostawę 5 sztuk autobusów elektrycznych

  (Fot. Archiwum)

  Miasto Opole wznowiło przetarg na zakup 5 autobusów elektrycznych. Oferty firmy mogą składać do 26 stycznia.


  24 listopada Opole unieważniło przetarg na zakup pięciu autobusów eklektycznych klasy MAXI plus ładowarki. W postępowaniu ofertę złożyła tylko jedna firma - Solaris Bus & Coach z modelem Urbino 12 electric. Propozycja okazała się wiele wyższa, niż założony na ten cel budżet (o ponad 2 mln złotych), dlatego podjęto decyzję o anulowanie przetargu.

  Opolski projekt, który zyskał dofinasowanie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w ramach POIiŚ, przewiduje "zelektryfikowanie" linii numer 25, której autobusy kursują pomiędzy pętlami przy ulicach Pużaka i Prószkowskiej, poruszając się w rejonie dużych osiedli i ścisłego centrum Opola. Oprócz pięciu autobusów, miasto chciało zakupić infrastrukturę, czyli wolne ładowarki oraz dwie szybkie stacje ładowania, które mają stanąć na terenie zajezdni MZK przy ul. Luboszyckiej oraz przy II kampusie Politechniki Opolskiej.

  Jedno kilkunastominutowe ładowanie autobusu pozwoli na wykonanie pełnego kursu - wzięto tu pod uwagę takie sytuacje jak niekorzystne warunki uliczne czy pogodowe, gdzie wydłuża się postój pojazdu.

  W grudniu ubiegłego roku ogłoszony został nowy przetarg na dostawę 5 fabrycznie nowych elektrycznych autobusów miejskich niskopodłogowych klasy MAXI (12-metrowych).

  Opole na tę inwestycję otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w wysokości 13 924 796,73 PLN.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".