• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1693
  • Dodano: 2020-12-15 / 18:24
  • Komentarzy: 0

  Planujesz wakacje w grudniu? Sprawdź gdzie nie pojedziesz bez negatywnego testu na Covid-19

  Planujesz wakacje w grudniu? Sprawdź gdzie nie pojedziesz bez negatywnego testu na Covid-19

  (Fot. Dżacheć)

  Zanim zaplanujemy przedświąteczną ucieczkę w ciepłe kraje, warto sprawdzić czy nie musimy przed wyjazdem zrobić testu na koronawirusa.


  Zdaniem władz niektórych krajów, gwarancją bezpiecznych wakacji w czasie pandemii jest konieczność przeprowadzania testów na obecność koronawirusa przed wylotem lub po przylocie, co wiąże się ze sporymi utrudnieniami i niechęcią do podróżowania. Wiele z nas tradycyjnie w okresie okołoświątecznym zastanawia się nad wyjazdem na spóźnione "wakacje". Warto sprawdzić, gdzie nie wybierzemy się bez negatywnego testu na obecność koronawirusa Sars-Cov-2.

  Wielu turystów szuka krajów, gdzie można lecieć bez dodatkowej "papierologi", by zwyczajnie odpocząć. Wakacje w grudniu to sposób na naładowanie się pozytywną energią, szczególnie, że jesienią wciąż możemy liczyć na dobrą pogodę w naprawdę wielu miejscach. Poniżej przedstawiamy aktualną listę kierunków, gdzie można polecieć na wakacje bez testów - te kraje zdecydowanie warto wybrać na jesienny wyjazd.

  Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR lub konieczność poddania się testowi wprowadziło tylko kilka państw. Co więcej, część z nich zadeklarowało wykonanie badań na własny koszt. Które kraje wymagają testów na obecność koronawirusa? Sprawdź poniżej (dane na dzień 14 grudnia 2020).

  Egipt - test wykonujemy przed wylotem lub po przylocie na lotnisku (koszt 30 dolarów)
  Grecja - test wykonany przed wylotem
  Hiszpania wraz z Wyspami Kanaryjskimi - test wykonany przed wylotem (wynik na 72 godziny przed przylotem)
  Kenia - przed wylotem
  Kuba - bezpłatny test po przylocie (od 1 grudnia opłata sanitarna - 30 dolarów, zazwyczaj wliczona w koszt wyjazdu - w zależności od biura podróży)
  Malediwy - test przed wylotem
  Malta -test przed wylotem
  Portugalia - tylko Madera i Azory przed wylotem lub bezpłatnie na miejscu
  Wyspy Zielonego Przylądka - przed wylotem, akceptowane są testy antygenowe
  Włochy - w okresie 10.12.-20.12. oraz 07.01.-15.01 wymagane testy PCR lub antygenowe przed wylotem. (gdy przylatujemy między 21.12.2020-06.01.2021 mamy obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie)
  Zjednoczone Emiraty Arabskie - przed wylotem

  Co ważne - wynik testu na obecność koronawirusa musi być w języku angielskim. Muszą się znajdować na nim następujące dane: data pobrania próbki do badania, określenie metody wykonania testu, imię i nazwisko osoby poddanej testowi, numer dowodu tożsamości podróżującego oraz wynik testu.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".