• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7438
  • Dodano: 2020-12-08 / 14:23
  • Komentarzy: 0

  7 zastępów straży interweniowało przy pożarze w obiekcie przy ulicy Budowlanych w Opolu

  7 zastępów straży interweniowało przy pożarze w obiekcie przy ulicy Budowlanych w Opolu
   <i>(Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu)</i>

  (Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu)

  Strażacy z Opola interweniowali we wtorek rano przy pożarze w obiekcie produkcyjno-magazynowym przy ulicy budowlanych. Służby ratunkowe działały w sile 7 zastępów.


  We wtorek 8 grudnia tuż po godzinie 10:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu produkcyjno - magazynowego w Opolu przy ul. Budowlanych. Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy z JRG - 2 w Opolu, 1 zastęp z JRG - 1 w Opolu oraz dwa zastępy OSP z Opola - Czarnowąsów oraz Opola - Sławic.

  - Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest pomieszczenie produkcyjne przeznaczone na stolarnię oraz zaplecze logistyczne, w którym magazynowano materiały drewniane. Na szczęście nie było osób poszkodowanych, ponieważ właściciel obiektu ewakuował się samodzielnie przed przybyciem pierwszych zastępów straży. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia w pomieszczeniu produkcyjnym oraz uzgodnioną z właścicielem obiektu częściową ewakuację mienia z zaplecza socjalnego obiektu - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

  Ze względu na wysoką temperaturę oraz duże zadymienie, strażacy używali sprzętu ochrony dróg oddechowych. Po uzyskaniu informacji, że pożar został już opanowany, przystąpiono również do prac wyburzeniowo - rozbiórkowych celem właściwego zabezpieczenia nadpalonej konstrukcji obiektu.

  Na tę chwilę nie wiadomo co spowodowało pojawienie się ognia w hali produkcyjno-magazynowej. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policyjni biegli.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".