• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 866
  • Dodano: 2020-11-26 / 13:28
  • Komentarzy: 0

  Koniec listopada to koniec szansy na zwolnienie ze składek. Zostało kilka dni

  Koniec listopada to koniec szansy na zwolnienie ze składek. Zostało kilka dni

  (Fot. Archiwum)

  Zbliża się ważny termin dla przedsiębiorców z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej. Tylko do końca listopada mogą składać w ZUS wnioski o zwolnienie z opłacania składek w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0.

  ZUS będzie przyjmował wnioski o zwolnienie z opłacania składek (za lipiec, sierpień i wrzesień) tylko do końca listopada i przypomina, że jedynym właściwym sposobem jest przesłanie ich za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS

  - Wnioski z tak zwanej tarczy branżowej przyjmujemy od połowy października, ale ten czas już się kończy. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien się pospieszyć, bo termin upływa z końcem tego miesiąca. W kilka ostatnich tygodni zwolniliśmy z obowiązku opłacania składek za miesiące wakacyjne ponad 440 płatników z województwa opolskiego, a kwota umorzonych składek sięgnęła 827 tysięcy złotych - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

  ZUS przypomina, że jednym z głównym warunków jest prowadzenie działalności przed 30 czerwca tego roku oraz wykazanie 75 proc. spadku przychodów w porównaniu do konkretnego miesiąca z 2019 roku. Ponadto nieodzowne było złożenie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych za miesiące wskazane we wniosku o zwolnienie do końca października

  ZUS zaznacza, że w przypadku wątpliwości dotyczących wniosku, będzie kontaktował się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie, a informację o rozstrzygnięciu wniosku prześle pocztą lub dostarczy ją na profil wnioskodawcy na PUE ZUS.

  W przypadku otrzymania decyzji odmawiającej zwolnienia z opłacania składek, można złożyć wniosek do Prezesa ZUS o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wystarczy w ciągu 14 dni od dnia doręczenia decyzji, złożyć w tej sprawie pismo do ZUS.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".