• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2028
    • Dodano: 2020-11-18 / 13:39
    • Komentarzy: 2

    Prace na budowie Szpitala Tymczasowego przyspieszają

    (Fot. Dżacheć)

    Harmonogram prac w Szpitalu Tymczasowym nie jest zagrożony. Powstało lądowisko, podział wnętrza na strefy. Wojewoda opolski przedstawił postęp prac i sytuację epidemiologiczną w regionie.


    Wojewoda opolski Adrian Czubak podziękował wszystkim osobom wykonującym służbę i pracę na rzecz potrzebujących pomocy w związku z koronawirusem.

    - Trzeba podejmować wszelkie możliwe działania, aby transformację koronawirusa ograniczyć. Szczytowy dzień był to 8 listopada, gdzie było niemal 900 nowych zakażeń. Ta sytuacja jest na bieżąco monitorowana, mamy dni że schodzimy do lekko ponad 500 chorych jednak nie zwalnia to nas z tego by być stale czujnym - mówił Adrian Czubak.

    1 listopada w województwie opolskim było 816 łóżek dla pacjentów z chorobą COVID-19, w chwili obecnej jest 1085 łóżek, z czego 688 jest na dzień wczorajszy (17.11) zajętych. - Mamy na dzień dzisiejszy 52 ogniska zakażenia koronawirusem, z czego większa część to domy pomocy społecznej. Nie ma dnia bez analizy tej sytuacji - mówi wojewoda.

    Do Szpitala Tymczasowego cały czas przyjeżdżają kolejne dostawy. Zakończone zostały już prace budowlane,
    obiekt podzielony jest na strefy, a do końca tygodnia dokończone będą prace instalacyjne (ogrzewanie, klimatyzacja, prąd). W ostatnim tygodniu listopada planowane jest dokonywanie odbiorów i "papierologia".

    W Szpitalu Tymczasowym zabezpieczonych zostanie 150 łóżek, każde łóżko z dostępem do tlenu. 38 łóżek będzie dla pacjentów intensywnej Opieki Medycznej z możliwością do zwiększenia ich liczby do 75. - Celem tego miejsca jest zwiększenie bazy łóżkowej dla pacjentów chorych na COVID-19. W pierwszej kolejności będziemy zabezpieczać bazę łóżek dla osób najbardziej potrzebujących, w tej chwili takich łóżek w województwie jest 56, docelowo tutaj będzie 75 - podkreśla Czubak.

    Łóżka znajdujące się w Szpitalu Tymczasowym dadzą możliwość wyłączania innych szpitali zaangażowanych w walkę z COVID-19 w momencie kiedy liczba zachorowań zacznie mocno spadać. Wojewoda zapewnił, że harmonogram prac nie jest zagrożony, a rekrutacja specjalistów potrzebnych do pracy cały czas trwa pod nadzorem dyrektora Dariusza Madery.



    reklama

    Więcej zdjęć

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-11-18 18:45:09 [188.123.205.*] id:1604784  
    ombre: Napisał postów [19797], status [VIP] Reputacja
    będzie jak w Misiu.Kupi się łóżka warte 2 tyś za 4 tyś po pandemii zrobi się protokół zniszczenia i sprzeda w cenie złomu zaprzyjaźnionej firmie która następnie sprzeda nieużywane łóżka np na Ukraine.Prawdziwe pieniądze robi się na wielkich słomianych o sorry łóżkowych inwestycjach.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2020-11-19 08:45:11 [217.173.195.*] id:1604817  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Tutaj się z Tobą zgodzę. Może nawet uda opchnąć się te rzeczy w Polsce, nie trzeba będzie wywozić na Ukrainę....