• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3860
  • Dodano: 2020-11-13 / 11:38
  • Komentarzy: 1

  Hangary przy ulicy Rejtana w Opolu ożyją? PKP Intercity Remtrak wygrała licytację komorniczą

  Hangary przy ulicy Rejtana w Opolu ożyją? PKP Intercity Remtrak wygrała licytację komorniczą

  (Fot. Archiwum)

  9 listopada 2020 roku odbyła się licytacja komornicza przedsiębiorstwa naprawy taboru (byłego Wagon Opole), w której najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka PKP Intercity Remtrak sp. z o.o.


  PKP Intercity Remtrak sp. z o.o. zajmuje się w wysokiej jakości naprawach pasażerskiego taboru kolejowego. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że spółka PKP Intercity Remtrak zaproponowała w licytacji kwotę 20,6 mln zł i przebiła w ten sposób ofertę konkurencji. Na tę chwilę nie wiadomo kto jeszcze chciał przejąć opolskie zakłady.

  Obecnie trwa postępowanie sądowe, w wyniku którego zostanie wydany wyrok. Zawarcie umowy zakupu przedsiębiorstwa będzie możliwe po uprawomocnieniu się wyroku sądu. PKP Intercity podkreśla, że ze względu na dobro prowadzonych czynności zmierzających do przejęcia przedsiębiorstwa naprawy taboru nie komentuje sprawy.

  - Bardzo dobre wiadomości dla Opola! Borykające się od lat z problemami Zakłady Naprawy Taboru Kolejowego (potem m. in. Tabor S.A. i a obecnie Trinites) z ul. Rejtana mają szansę znaleźć nowego i wiarygodnego właściciela! We współpracy z miastem nowym inwestorem w tym miejscu ma szansę być PKP Intercity Remtrak SA. Spółka ta wygrała licytację komorniczą i jest bardzo bliska przejęcia tego zakładu i dalszych inwestycji w tym miejscu - poinformował na Facebooku prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Przejęcie byłego Wagon Opole oznacza to nie tylko utrzymanie istniejących już 190 miejsc pracy, ale także perspektywę znacznego zwiększenia zatrudnienia oraz niezbędnych inwestycji. - Oznacza to nowe miejsca pracy - docelowo do 400 pracowników - oraz kilka mln zł, które wpłynie do budżetu Opola - realny zastrzyk w czasie pandemii. Jest to osobisty sukces Sławomira Batko - managera PKP Intercity Remtrak, który razem z całym zespołem PKP Intercity Remtrak przy wielkim wsparciu Ministerstwo Aktywów Państwowych, prowadził projekt repolonizacji opolskiej wagonówki - napisał na Facebooku wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

  Przypomnijmy, firma Wagon Opole przejęła były Tabor Szynowy 5 lat temu, kiedy ten przeżywał duże problemy finansowe. Niestety Wagon Opole również zaczął zmagać się z problemami finansowymi, pracownicy długi czas byli bez wypłat. W marcu tego roku opolski sąd ogłosił upadłość spółki Wagon Opole, a PKP Intercity Remtrak sp. z o.o. podjął się dzierżawy warsztatów do końca 2021 roku. Teraz jednak udało się wygrać przetarg na ich zakup.

  Jest szansa, że hangary przy ulicy Rejtana w Opolu znów będą tętnić życiem.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-13 18:04:20 [83.26.165.*] id:1604538  
  freeman: Napisał postów [917], status [stały bywalec] Reputacja
  Tylko w tym kraju dzieli się państwowe przedsiębiorstwa, zadłuża się je, a później znów państwo je wykupuje... co to za logika?

  Nick:
  Treść: