• Wyświetleń: 677
  • Dodano: 2020-10-18 / 11:15
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  5 sposobów na ujędrnienie obwisłej skóry - ujędrnianie i lifting skóry twarzy

  5 sposobów na ujędrnienie obwisłej skóry - ujędrnianie i lifting skóry twarzy

  Wiotczenie skóry często jest spowodowane czynnikami mającymi bezpośredni wpływ na molekuły odpowiedzialne za jej elastyczność i jędrność. W konsekwencji prowadzi to do nieestetycznych efektów, które są źródłem licznych kompleksów u obu płci. W jaki sposób zażegnać ten nieprzyjemny problem tak, aby uniknąć interwencji skalpela?


  1. Ujędrnianie obwisłej skóry - odpowiednie ćwiczenia


  Regularne treningi na siłowni mają kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego i ładnego wyglądu ciała. Istnieją zadania fizyczne, które są w stanie wpłynąć na ujędrnienie obwisłej skóry. Są to przede wszystkim ćwiczenia wytrzymałościowe, mogące zmniejszyć zmiany zachodzące bezpośrednio w strukturze skóry. Mają one również zbawienny wpływ na poprawę metabolizmu tkanek i stymulowanie interleukiny.


  2. Specjalistyczne produkty ujędrniające


  Ujędrnianie obwisłej skóry jest możliwe również dzięki specjalnym kosmetykom (np. takim jak preparaty w aptece wapteka.pl). Na rynku dostępne są m.in.:  • Żele ujędrniające,

  • Specjalne kremy,

  • Plastry poprawiające gęstość skóry,

  • Produkty zawierające retinoidy.


  Związki retinoidów to przeciwutleniacze pomagające zwiększyć produkcje kolagenu, co przekłada się na uelastycznianie skóry.
  3. Stosowanie suplementów diety


  Osoby chcące ujędrnić obwisłą skórę, powinny również rozważyć włączenie do swojej diety odpowiednich suplementów. Najważniejszymi spośród dostępnych możliwości są peptydy kolagenowe, które nie tylko stymulują produkcję kolagenu, ale także powodują wzrost fibroblastów, przeciwutleniaczy wpływających na elastyczność skóry i neutralizację reaktywnych form tlenu. Ważne jest także dostarczanie do organizmu witaminy A, która często nazywana jest także witaminą piękna.


  Przeczytaj także: Odchudzanie po czterdziestce - 5 złotych zasad


  4. Masaże - poprawienie krążenia krwi


  Masowanie ciała na zbawienny wpływ na poprawę przepływu krwi w tkankach i pomaga w lepszej stymulacji komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie między innymi kolagenu i elastyny.


  Istnieją teorie, jakoby regularne masaże mogły zwiększać produkcję mitochondriów, które z kolei spełniają bardzo istotną funkcję w metabolizmie tkanek i komórek w organizmie. Ważną informacją jest, że istnieje stały związek pomiędzy dysfunkcją mitochondriów a procesem starzenia się skóry. Masaż może mieć duże znacznie dla możliwości lepszego napinania się skóry, co prowadzi do jej ujędrnienia.  5. Z dala od gabinetu chirurga plastycznego


  Ujędrnianie obwisłej skóry wcale nie musi wiązać się z koniecznością operacji chirurgicznych. Istnieją zabiegi kosmetyczne, które nie mają nic wspólnego z cięciem lub nakłuwaniem naskórka.


  Mowa w tym przypadku przede wszystkim o metodach wykorzystujących ultradźwięki oraz o zabiegach przeprowadzanych przy pomocy specjalnego lasera.


  Podsumowując: obwiśnięcie skóry jest problemem, który można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Część z nich jest zupełnie nieinwazyjna, a niektóre można stosować we własnym zakresie, nawet w zaciszu domowym.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".