• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 13203
  • Dodano: 2020-10-10 / 00:15
  • Komentarzy: 0

  Kolejne szkoły z Opola z przypadkami COVID-19 wśród uczniów i nauczycieli

  Kolejne szkoły z Opola z przypadkami COVID-19 wśród uczniów i nauczycieli

  (Fot. Archiwum)

  Urząd Miasta Opola poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia w opolskich placówkach dydaktycznych.


  Pozytywne wyniki testu na COVID-19 otrzymali uczniowie szkół podstawowych nr 9 oraz 33. Na kwarantannę wysłano także dwóch uczniów z PSP 20 i dwóch pracowników z PSP 29.

  Pozytywny wynik testu otrzymał uczeń klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 9. Sanepid zdecydował o kwarantannie 24 dzieci tej klasy oraz pięciu nauczycieli. Nadzorem epidemicznym poddano z kolei klasę 7a (27 uczniów), gdzie uczy się siostra chorego z innej szkoły oraz dwóch nauczycieli (z kontaktu).

  Ze względu na dużą liczbę wyłączonych z pracy nauczycieli dyrekcja rozważa zmianę planu lekcji.

  W Szkole Podstawowej nr 33 potwierdzono zakażenie u ucznia klasy 8B. Chory po raz ostatni był w szkole w piątek 2 października, dlatego uczniów tej klasy poddano nadzorowi epidemicznemu do poniedziałku 12 października włącznie. Rówieśników z klas A, C i D nadzorowi epidemicznemu poddano z kolei do końca tego tygodnia. Łącznie do domów odesłano 69 dzieci.

  Na kwarantannach do 14 października są także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20. Mowa o dwójce dzieci, które mają rodzeństwo w innych szkołach - klasach objętych kwarantanną.

  W PSP 29 z kolei decyzją sanepidu kwarantanną objęto nauczyciela oraz pracownika obsługi, których dzieci są na kwarantannie w związku z zakażeniami kolegów z klasy.

  Przypomnijmy, że zakażenie COVID-19 wykryto już u uczniów PSP nr 20, 2, 31, 11, w żłobku nr 2, Liceum Ogólnokształcącym nr 1, 2, 3, Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, Zespole Szkół Elektrycznych, przedszkolu nr 29 oraz u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".