• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1812
  • Dodano: 2020-10-06 / 13:06
  • Komentarzy: 1

  Uroczyście rozpoczęto rok akademicki na Uniwersytecie Opolskim

  Uroczyście rozpoczęto rok akademicki na Uniwersytecie Opolskim

  (Fot. Dżacheć)

  Z należytym akademickim ceremoniałem, jednak bez udziału gości odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021 na Uniwersytecie Opolskim.


  Na chwilę obecną Uniwersytet Opolski przyjął model mieszany. Tam gdzie jest większa ilość studentów, na przykład na wykładach, zajęcia odbywają się zdalnie. Najmłodsi studenci uczą się na miejscu, studenci wyższych lat najczęściej uczą się zdalnie. Na wydziałach, gdzie jest niezbędne przeprowadzenie zajęć na miejscu sale są dezynfekowane, a studenci podzieleni są na mniejsze zespoły.

  - To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu akademickim i dla naszej społeczności akademickiej. Na ogół uroczystości odbywała się przy dużej ilości gości z zewnątrz i przy udziale studentów. W tej chwili ze względu na okoliczności byliśmy zmuszeni ograniczyć ilość gości do dziekanów i członków senatu uczelni. Całość była udostępniona za pomocą Facebooka, więc można sobie to w każdej chwili odtworzyć - mówi Maciej Kochański, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

  - Dzisiejsze wydarzenie uświetniły dwa filmy opisujące największe wydarzenia jakie wpłynęły na naszą rzeczywistość czyli konsolidacja z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową, a także sytuacja epidemiczna jaka nas zastała. Zachęcam do obejrzenia tych filmów - mówi dalej.

  Przed Uniwersytetem Opolskim pierwszy rok akademicki po połączeniu szkół. - W tym momencie czas aby na tym związku położyć ostatnie szlify i ostatecznie się dotrzeć. Chcemy funkcjonować wspólnie jako jedna wielka uczelnia - dodaje Maciej Kochański.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-17 17:20:29 [217.173.204.*] id:1616314  
  Patryk100: Napisała postów [302], status [maniak] Reputacja
  Co to ma być??? przecież mamy rok 2021/2022

  Nick:
  Treść: