UNI Opole wygrywa na inaugurację

Opolanki "rozprawiły się" z beniaminkiem 3:0

Po 7 miesiącach czekania, siatkarki UNI Opole w odmienionym składzie przystąpiły do nowych rozgrywek siatkarskiej 1 ligi kobiet.

Pierwsze spotkanie przypadło z jednym z trzech beniaminków tegorocznych rozgrywek - KS Olimpia Jawor.

Pierwszy set przebiegł zgodnie z planem. Bardzo dobrze wyglądał każdy aspekt gry u gospodarzy. Bardzo dobrze spisywała się nowa kapitan zespołu - Marta Ciesiulewicz, dla której to już trzeci sezon w barwach Wilczyc. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 25:16.

Kolejna część gry przysporzyła więcej problemów podopiecznym Nicoli Vettoriego. Goście nawet wyszli na prowadzenie, lecz nerwy w końcówce lepiej zniosły Opolanki i to one zakończyły tego seta 25-23.

Trzeci set to już całkowita kontrola nad spotkaniem siatkarek trenera Vettoriego. Rozpędzone zwycięstwem w drugiej odsłonie, nie dały szans beniaminkowi, kończąc seta 25:18, a cały mecz 3:0

MVP spotkania została Ciesiulewicz. Następne spotkanie Opolanki zagrają z SMS-em Szczyrk