• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3160
  • Dodano: 2020-09-04 / 20:10
  • Komentarzy: 2

  Pierwsze dźwięki rozbrzmiały w Amfiteatrze. Rozpoczął się 57. KFPP

  Pierwsze dźwięki rozbrzmiały w Amfiteatrze. Rozpoczął się 57. KFPP

  (Fot. Dżacheć)

  Oficjalnie rozpoczął się 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Transmisja zostanie przerwana po 45 minutach, ale tylko... przed telewizorami!


  Epidemia koronawirusa sprawiła, że zarówno organizatorzy festiwali, jak i fascynaci muzycznych doznań znaleźli się w nowej, totalnie odmiennej rzeczywistości. Pandemia pokrzyżowała również plany opolskiego festiwalu ale nie na tyle mocno, by się nie odbył. Już teraz możemy śmiało powiedzieć, że wyczekiwany, choć lekko "spóźniony" 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki właśnie się rozpoczął.

  Festiwal rozpocznie najkrótszy tegoroczny koncert "Opole na start", podczas którego wystąpią: Cleo, Sanah, Anna Jurksztowicz, Halina Frąckowiak, Marcin Daniec i Aleksandra Nykiel. Gala poświęcona jest zwyciężczyni pierwszego opolskiego festiwalu, niedawno zmarłem Ewie Demarczyk.

  Mimo, że transmisja na żywo z festiwalowej sceny zostanie przerwana przez mecz reprezentacji Polski, to w opolskim amfiteatrze koncert będzie trwał nadal. Po meczu reprezentacji Polski z Holendrami, TVP wróci do amfiteatru, jednak będzie to...retransmisja koncertu, który odbył się podczas meczu.

  PROGRAM:

  "OPOLE NA START", godz. 20:05

  Program 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zostanie przedstawiony podczas gali otwarcia z udziałem wszystkich prowadzących koncerty. O festiwalu opowiemy śpiewająco, prezentując artystów w repertuarze oddającym charakter poszczególnych koncertów. Na scenie zobaczymy m.in.: Cleo, sanah, Annę Jurksztowicz, Halinę Frąckowiak, Marcina Dańca, Aleksandrę Nykiel. Gala poświęcona jest zwyciężczyni pierwszego opolskiego festiwalu, niedawno zmarłej Ewie Demarczyk.

  "OD OPOLA DO OPOLA", godz. 22:40

  Koncert, który poprowadzą: Izabella Krzan, Rafał Brzozowski, Mateusz Szymkowiak będzie podsumowaniem tego, co wydarzyło się w polskiej muzyce w minionym roku. Usłyszymy największe polskie przeboje, które pojawiły się w stacjach radiowych i internecie między festiwalami, czyli "Od Opola do Opola".

  Wystąpią w nim zarówno młodzi wykonawcy, jak i ci bardziej doświadczeni, którzy w tym roku wydali wielki przebój: Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Gromee, Marcin Sójka, Lanberry, Sanah, Natalia Zastępa, Bartas Szymoniak, Kamil Bednarek, Weronika Juszczak, Enej, Piotr Cugowski, De Mono, Cleo, Alicja Szemplińska.

  "DEBIUTY", godz. 00:00

  Koncert, który od wielu lat wpisany jest do programu KFPP w Opolu. Koncert ten otwiera drzwi do kariery, o której marzą młodzi artyści. W tym roku na opolskiej scenie zadebiutują: Adam Stachowiak - "Dotrę na szczyt", Paweł Mosiołek - "Nie dla czasu", LIKA - "Błysk", Nika Grann - "Dzieci kwiaty", Siostry Szlachta - "Na niby", Karolina Lizer - "Aksamitnie", Kamil Czeszel - "Burze" (laureat "Festiwalu Zaczarowanej Piosenki"), Izabela Zalewska - "Cień nadziei" (zwyciężczyni "Szansy na sukces. Opole 2020"), Tomek Jarosz z zespołem Lachersi - "Twoja szansa" (zwycięzca "Szansy na sukces. Opole 2020"), Palmy - "Stare wieżowce" (zwycięzca konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu). W roli prowadzących zadebiutują - Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Na scenie pojawi się także Tomasz Kammel.

  Tegoroczny koncert będzie wyjątkowy z uwagi na dwie istotne rocznice związane z Anną Jantar, której imieniem została nazwana nagroda główna w koncercie "Debiuty" (opolska "Karolinka") - 70. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci. Dlatego przewodniczącą jury została Natalia Kukulska. Podczas finału koncertu zostanie wykonany utwór "Radość najpiękniejszych lat", jako hołd złożony tej wspaniałej Artystce przez Debiutantów.

  Jak co roku widzowie będą mogli wybrać swojego zwycięzcę koncertu "Debiuty" w głosowaniu sms-owym, które tym razem potrwa aż do dnia następnego, kiedy nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności oraz wręczenie nagród.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-09-05 00:47:30 [88.199.172.*] id:1601530  
  24mikol: Napisał postów [740], status [stały bywalec] Reputacja
  TVP usilnie lansuje rąbanki disco polo, radiowe stacje komercyjne prostackie utwory gwiazd jednego sezonu oparte na automacie perkusyjnym więc nie oczekujmy, że taki festiwal będzie miał chociaż przyzwoitą oglądalność.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-09-07 14:29:56 [217.173.195.*] id:1601557  
  wojtasoks: Napisał postów [4904], status [VIP] Reputacja
  Jakby było disco polo pewnie było by lepiej...