• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1529
  • Dodano: 2020-08-11 / 14:34
  • Komentarzy: 0

  Absolwenci szkół średnich i techników poznali wyniki matur

  Absolwenci szkół średnich i techników poznali wyniki matur

  (Fot. Dżacheć)

  Absolwenci, którzy przystąpili do matury w czerwcu, dowiedzieli się, jakie uzyskali wyniki. Tegoroczni maturzyści z pewnością mogą być z siebie dumni ponieważ zdawali egzamin dojrzałości w bardzo trudnych okolicznościach.


  Centralna Komisja Edukacyjna podała dziś wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w 2020 roku. Od godziny 8:00 można było sprawdzić wyniki na stronach poszczególnych okręgów publikowane przez CKE.

  - Jest lepiej niż się spodziewałam, chociaż oczekiwanie na wyniki to był ciągły stres. Co próbowałam się wyluzować i cieszyć należytymi wakacjami, to co jakiś czas pojawiała się myśl, że może nie być tak kolorowo. Trochę obawiałam się języka polskiego, ale poszło super, matematyka poszła mi również dobrze, byłam dobrego wyniku pewna dlatego, że te wyniki łatwo było porównać już po wyjściu z sali egzaminacyjnej - mówi Kaja Kołodziej, maturzystka z Opola.

  - Wszystkie podstawy są dla mnie zadowalające, natomiast nie trafiłem kompletnie w klucz w części rozszerzonej z języka polskiego, ale na szczęście nie zadecyduje to o tym, czy się dostanę na studia czy nie. Kluczową rolę grała matematyka, która poszła mi rewelacyjnie i tego byłem pewien również jak koleżanka po wyjściu z sali egzaminacyjnej. Planuję studiować matematykę we Wrocławiu, tam gdzie większość znajomych z klasy - dodaje Konrad.

  Spośród około 260 tysięcy tegorocznych maturzystów 26 procent będzie musiało podejść do poprawki. Szczegółowe dane odnośnie wyników uczniów z Opolszczyzny poznamy wkrótce.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".