• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1760
  • Dodano: 2020-08-03 / 08:30
  • Komentarzy: 1

Można aktywować Bon Turystyczny

 
 
Można aktywować Bon Turystyczny

(Fot. Dżacheć)

Od soboty, 1 sierpnia można aktywować Polski Bon Turystyczny. Nie trzeba składać żadnych wniosków. Bon aktywujesz jeśli masz prawo do świadczenia wychowawczego lub dodatku wychowawczego na dziecko i założyłeś konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.


Na razie do programu przystąpiło około 8 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Listę przedsiębiorców turystycznych publikuje Polska Organizacja Turystyczna.

Jeśli jesteś osobą uprawnioną to wystarczy, że zalogujesz się na swoim profilu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Potem wybierz z górnego menu zakładkę Ogólny, przejdź do zakładki Polski Bon Turystyczny i dalej na Mój Bon.

Pojawią się opcje:

[Aktywuj bon],
[Zmiana danych kontaktowych],
[Wniosek o dodatkowe świadczenie],
[Podgląd].

Nie musisz składać wniosku o bon turystyczny, ale musisz go aktywować. Żeby to zrobić, powinieneś podać swój aktualny numer telefonu komórkowego lub adres e-mail.

Świadczenie w formie bonu to 500 zł, które przysługuje na każde dziecko, na które masz prawo do świadczenia wychowawczego bądź dodatku wychowawczego. Bon jest dokumentem elektronicznym i nie można go wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze bądź środki wymiany. Możesz nim płacić klika razy, do wyczerpania wysokości świadczenia w formie bonu. Jeśli usługa za którą chcesz zapłacić przekracza wartość bonu, to pozostałą część możesz zapłacić gotówką lub przelewem.

Jeżeli w rodzinie jest na przykład troje dzieci, to otrzymasz jeden bon o wartości 1500 zł. Gdy aktywujesz bon, otrzymasz e-mailem jeden kod obsługi płatności. Możesz zapłacić za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną jednym bonem o wartości 1500 zł.

Pod numerem telefonu 22 11 22 111, konsultanci odpowiadają na kwestie związane z Polskim Bonem Turystycznym, a pytania można przesyłać również na specjalny adres e-mailowy: bon@zus.pl

Lista podmiotów turystycznych, które będą przyjmować płatności bonem będzie udostępniana na stronach internetowych Polskiej Organizacji Turystycznej

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-08-03 23:37:58 [94.254.144.*] id:1600492  
Król Forum: Napisał postów [823], status [stały bywalec] Reputacja
Nieroby pojadą na wczasy odpocząć od opiera.. ania się....

Nick:
Treść: