• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3920
  • Dodano: 2020-07-30 / 12:18
  • Komentarzy: 0

Schodnia: Operator koparki uszkodził rurę gazociągu. Ewakuowano blisko 140 osób

 
 
Schodnia: Operator koparki uszkodził rurę gazociągu. Ewakuowano blisko 140 osób

(Fot. Dżacheć)

5 zastępów straży, policja i pogotowie gazowe pracowało w miejscowości Schodnia, gdzie doszło do przecięcia gazociągu.


Zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Schodnia wpłynęło do służb ratunkowych w czwartek 30 lipca po godzinie 9:00. Zgłaszający powiadomił straż o rozszczelnionym gazociągu przy skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z Techniczną.

Do uszkodzenia gazociągu doszło w trakcie prac ziemnych, podczas których operator koparko-ładowarki przeciął gazociąg. Na czas działań konieczna była ewakuacja pracowników z pobliskich zakładów produkcyjnych.

- Do działań skierowano 5 zastępów straży pożarnej, patrol policji i pogotowie gazowe. Po przyjeździe okazało się, ze rzeczywiście jest rozszczelniona instalacja gazowa średniego ciśnienia. W pobliżu znajdowały się 2 zakłady produkcyjne, gdzie zabezpieczono łącznie 135 osób. Pogotowie gazowe zakręciło dopływ gazu i wypływ ustał - poinformował dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".