• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 822
    • Dodano: 2022-04-28 / 12:00
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Żyj w zgodzie z naturą

    Chemikalia i syntetyczne materiały otaczają nas dosłownie wszędzie. Niebezpieczne substancje znajdują się w środkach czystości, w kosmetykach, a nawet w jedzeniu. Teraz, jak chyba nigdy wcześniej, konieczny jest zwrot ku naturze. Sprawdź, jakich substancji unikać i gdzie znaleźć ekologiczne zamienniki popularnych produktów, czyli jak żyć na co dzień w zgodzie z naturą.

    Krok 1. Zmiana diety
    Zacznij od jadłospisu. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że człowiek jest tym, co je. Czy sprawdzasz składy produktów? Jeżeli nie, to zrób to teraz. Zajrzyj do lodówki i do szafek. Przeczytaj etykiety znajdujące się na żywności, z której przyrządzasz posiłki. Bardzo prawdopodobne, że na wielu z nich znajdziesz: gumę arabską, benzoesan sodu, glutaminian sodu, aspartam, emulgatory albo BPA. Każda z tych substancji jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Substancje przeciwzbrylające mogą np. wywoływać Alzheimera. BPA może zaburzać funkcjonowanie układu rozrodczego, a sztuczne barwniki to nic innego jak pochodne... ropy naftowej. Można stracić apetyt, prawda? I bardzo dobrze. Produktów zawierających te niebezpieczne substancje trzeba się po prostu jak najszybciej pozbyć. Ale co wybrać w zamian? Wybieraj produkty ze sklepów ekologicznych. Warzywa kupuj u lokalnych rolników, a nie w wielkich sieciówkach. Zamiast mąki z modyfikowanych zbóż wybieraj mąkę orkiszową z pradawnych odmian dostępną tutaj: www.sklephildegarda.pl. Korzystaj z dobroczynnych właściwości ziół i przypraw.

    Krok 2. Załóż ogród
    Im więcej kontaktu z naturą tym lepiej. Zamiast spędzać czas przed telewizorem poświęć go na prace w ogrodzie. Jeśli od lat hodujesz tylko trawę, przeprowadź w tym sezonie metamorfozę ogrodu. Kup krzewy i drzewka owocowe. Stwórz piękne rabaty i skalniaki. A może wolisz założyć własny ogródek warzywny? Dzięki temu zyskasz świeże, zdrowe warzywa. To wcale nie jest trudne. Wystarczy zamówić podstawowe narzędzia i sadzonki w sklepie internetowym. Jeżeli obawiasz się, że praca w ogrodzie wymaga za dużo wysiłku, bez obaw, na rynku są dostępne sprzęty, które wszystko ułatwią np. siewniki taczkowe czy opielacze. Kupisz je w tym sklepie internetowym: www.lewmik.pl

    Krok 3. Zmiana kosmetyków
    Lista szkodliwych substancji w kosmetykach, podobnie jak w przypadku jedzenia, jest bardzo okazała. Do największych trucicieli należą m.in.: SLS, SLES, parabeny, parafiny, PEG-i, ftalany, aluminium czy triclosan. Tego typu składniki mogą wywoływać alergie, podrażnienia, a nawet zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Według niektórych badaczy część z tych substancji może mieć nawet działanie kancerogenne. Nadszedł więc czas, by zapoznać się z ofertą kosmetyków naturalnych. Takie produkty nie są już rynkową nowością i luksusem zarezerwowanym dla wąskiej grupy osób. W drogeriach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy dziesiątki ekologicznych kosmetyków produkowanych z ekstraktów i olejów roślinnych. Takie produkty do pielęgnacji znacznie rzadziej wywołują alergie i mają nawet skuteczniejsze właściwości pielęgnacyjne niż ich konwencjonalne odpowiedniki.

    Krok 4. Kup ekologiczne środki czystości
    Zapewne niejednokrotnie zdarzyło się, że po otworzeniu butelki ze środkiem do czyszczenia w powietrzu zaczęła unosić się drażniąca woń. Takie środki mogą powodować łzawienie oczu, wywoływać podrażnienia skóry i niekorzystnie wpływać na samopoczucie domowników. Często znajdują się w nich bowiem: fosforany, amoniak, chlor, fenole czy ług. Na szczęście na polskim rynku pojawiły się już produkty stanowiące doskonałą alternatywę dla tradycyjnych środków czystości. Można znaleźć je w dobrych sklepach ekologicznych. Naturalne środki czyszczące zawierają w składzie substancje aktywne pozyskiwane z roślin, żywe mikroorganizmy, olejki roślinne i ekstrakty z owoców. Co ważne, tego rodzaju produkty są nie tylko bezpieczne dla zdrowia i skóry, ale też po prostu skuteczne.

    Wystarczy wdrożyć w życie cztery proste zasady, żeby ograniczyć kontakt ze szkodliwymi substancjami i zacząć czerpać z dobrodziejstw natury. W ten sposób zadbasz o zdrowie i poprawisz swoje samopoczucie. Żyj w zgodzie z przyrodą.





    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".