• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3424
  • Dodano: 2020-07-29 / 12:51
  • Komentarzy: 2

Decyzja o areszcie dla Jarosława G., który znęcał się fizycznie i psychicznie nad psem

 
 
Decyzja o areszcie dla Jarosława G., który znęcał się fizycznie i psychicznie nad psem

(Fot. TOZ Opole)

Prokuratura Rejonowa w Opolu wydała wniosek do Sądu Rejonowego w Opolu o tymczasowy areszt dla Jarosława G. Mężczyzna miał znęcać się nad psem ze szczególnym okrucieństwem.


Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Opola, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad swoim psem. Kilka dni temu z asystą policji pies w typie amstaffa został interwencyjnie odebrany przez wolontariuszy opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

O permanentnym procesie znęcania się nad zwierzęciem mieszkańcy Opola donieśli na policję. Teraz Jarosław G. usłyszy dwa zarzuty.

- Mężczyźnie zarzuca się popełnienie dwóch przestępstw. Znęcanie się nad psem polegało na jego biciu, drażnieniu, złośliwym straszeniu, utrzymywaniu go w niewłaściwych warunkach bytowania i w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, a także poprzez obcowanie płciowe ze zwierzęciem. Proceder miał trwać od 2017 roku - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu i dodaje, że kolejny zarzut dotyczy gróźb karalnych, które Jarosław G. stosował wobec osoby zawiadamiającej o popełnieniu przestępstwa.

Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podczas wyjaśnień zarzekał, że pobił psa tylko raz.

Pies dzięki pomocy został poddany operacji usunięcia 9 zębów, oczyszczenia pozostałych tak aby mu ulżyć. - Jest pod naszą ścisłą opieką i lekarzy weterynarii, jest bezpieczny. Ma spokój całą dobę, podawane leki i właściwy dostęp do jedzenia. Teraz najważniejszym dla nas jest poprawa warunków życiowych psa, którego w pierwszej kolejności zmieniliśmy imię na Jogi, aby odciąć wszytko, co było złe - tłumaczą przedstawiciele opolskiego TOZ-u.

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące podejrzany 36-latek spędzi w areszcie. Za takie czyny grozi do 5 lat więzienia.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-30 00:31:35 [5.173.34.*] id:1600359  
skurvenson: Napisał postów [60], status [rozkręca się] Reputacja
dlaczego zastosowano areszt tymczasowy? nie bronie goscia ale poki co jest niewinny i ma prawo sie bronic, tak jak i przebywac na wolnosci. czy dozor nie bylby wystarczajacy?

Nick:
Treść:
2020-07-29 16:57:42 [178.252.19.*] id:1600346  
kija: Napisała postów [154], status [starszy wyjadacz] Reputacja
Mam nadzieję że ten okrutny pseudo człowiek zostanie ukarany tak dotkliwie aby popamiętał to na całe swoje popaprane życie.

Nick:
Treść: