• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1543
  • Dodano: 2020-07-27 / 13:35
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwy motorowerzysta z 10-letnim pasażerem

  Nietrzeźwy motorowerzysta z 10-letnim pasażerem

  (Fot. Archiwum)

  Tylko w ostatni weekend, namysłowska drogówka zatrzymała 6 nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był motorowerzysta, który przewoził 10-letniego chłopca. 40-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, obaj jechali bez kasków ochronnych. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się sąd.

  Jednym z priorytetowych zadań policjantów podczas wakacji jest bezpieczeństwo na drogach. Dlatego ważnym aspektem jest kontrolowanie trzeźwości kierowców podczas każdej kontroli drogowej.

  Podczas weekendu, namysłowscy policjanci nie pozwolili na dalszą jazdę aż 6 kierowcom. Każdy z nich zlekceważył zakaz kierowania pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu. Taka nieodpowiedzialność może prowadzić do tragedii na drodze z udziałem zupełnie przypadkowych i niewinnych osób.

  Jednego z motorowerzystów, drogówka zatrzymała podczas przejazdu przez wieś pod Namysłowem. 40-letni kierowca i jego 10-letni pasażer jechali motorowerem bez obowiązkowych kasków ochronnych. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierujący jest pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma prawie promil alkoholu w organizmie. Tłumaczył się, że miała to być niewinna wakacyjna przejażdżka i nie miał zamiaru wyjeżdżać na główne ciągi komunikacyjne. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ponadto za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia.

  Pamiętajmy! Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje. Nietrzeźwy kierowca musi liczyć się z karą nawet do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

  Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego gdy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub jeżeli mamy taką możliwość zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".