• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2944
  • Dodano: 2020-07-21 / 12:41
  • Komentarzy: 1

Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi prawie gotowa. Skorzystamy z niej we wrześniu

 
 
Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi prawie gotowa. Skorzystamy z niej we wrześniu

(Fot. Dżacheć)

Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Ulgi jest już prawie gotowa. Nowy most połączył już ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu. Opolanie będą mogli przejść wzdłuż nowej przeprawy dopiero po jej oficjalnym oddaniu do użytku, a to dopiero po wakacjach.


Przeprawa przez Kanał Ulgi nabrała już barw, wylana jest nowa nawierzchnia, brakuje jeszcze barierek i kilku drobiazgów, by móc oddać ją do dyspozycji mieszkańców miasta.

Budowa kładki pieszo-rowerowej prowadzącej z ulicy Krapkowickiej prosto do Parku 800-lecia rozpoczęła się we wrześniu minionego roku. Władze miasta zgodnie podkreślają, że budowa przeprawy przez Kanał Ulgi jest inwestycją wyczekiwaną przez Opolan i oczekiwaną od wielu lat.

Kładka pieszo-rowerowa to duży krok w kierunku zachęcenia Opolan do zostawienia samochodów w domu. Stworzenie mieszkańcom szerokiego dostępu do kluczowych miejsc Opola poprzez bezpieczne drogi dojazdowe to mocna inwestycja w czyste powietrze oraz zieleń, której nigdy za mało.

Park 800-lecia, Wyspa Bolko i wały nad Kanałem Ulgi to idealne miejsce do relaksu. Tym bardziej kładka pieszo-rowerowa może przyczynić się do zmniejszenia natężenia ruchu samochodów w tamtym rejonie. - Zależy nam, aby po mieście poruszać się korzystając nie z samochodów, ale alternatywnych środków transportu. Inwestycja pozwoli łatwiej i szybciej dostać się do parku 800-lecia, który również w 2020 roku doczeka się swojego oficjalnego otwarcia - mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola na początku prac.

Do września potrwają procedury odbioru nowej przeprawy. Mimo, że próby obciążeniowe nie dały cienia wątpliwości, że przeprawa jest bezpieczna, to nie przejedziemy nią samochodem. Będzie do użytku wyłącznie przez pieszych.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-07-21 15:01:44 [89.67.184.*] id:1600157  
jacek_soplica: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
Wyczekiwany i oczekiwany przez mieszkańców to jest nowy most samochodowy przez Odrę. To co się działo wczoraj w mieście to jakaś masakra.

Nick:
Treść: