• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1866
  • Dodano: 2020-07-09 / 16:25
  • Komentarzy: 3

  Prezydent Gdańska oraz prezydent Sopotu w Krapkowicach. Spotkali się ze społecznością lokalną

  Prezydent Gdańska oraz prezydent Sopotu w Krapkowicach. Spotkali się ze społecznością lokalną
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski odwiedzili dziś Krapkowice, gdzie spotkali się z samorządowcami i lokalną społecznością. Tematy rozmów były zróżnicowane.


  Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz jak sama wspomniała, po raz pierwszy wizytuje Opolszczyznę. Podczas spotkania z samorządowcami mówiła o różnorodności. - Myślę że różnorodność to siła tworząca potęgę naszych lokalnych społeczności. Czasami moje stroje są komentowane, historia skąd pochodzę i jakie mamy korzenie. Polityka historyczna to dziś wielkie wyzwanie, to przede wszystkim nie powinna być polityka. Nie zmienimy historii czy naszej przeszłości. Widzimy na Pomorzu jak wymazuje się z historii Lecha Wałęsę. Wydaje mi się że jako samorządowcy powinniśmy w umiejętny sposób krzewić nasze regionalizmy - mówiła w Krapkowicach Dulkiewicz.

  Na pytanie - Jak trudno przejść od Sound of Silence do Jeszcze będzie przepięknie? - prezydent Gdańska potwierdziła, że czasem zapomina, że Pawła Adamowicza już nie ma.

  - Jako człowiek jeszcze nie przerobiłam jego śmierci. Często się łapię na tym, że myślę że dawno go nie widziałam. Jest to wielki dramat dla rodziny Pawła. Pytanie jest, czy my wyciągnęliśmy jakiekolwiek wnioski z tej śmierci. Paweł był optymistą, nawet w największej czarnej sytuacji stał z uśmiechem. Ja jestem też optymistką. Trudno uciec od tego co się wydarzy w niedzielę. Sami zdajecie sobie sprawę jak bardzo ten wynik wyborczy jest ważny. Wielu z was angażuje się w kampanie profrekwencyjne ale wyniku nikt z nas nie zna. 13 lipca obudzimy się i będziemy musieli żyć nadal i starać się budować taką Polskę, żeby było jeszcze pięknie i normalnie - mówi.

  Prezydent Gdańska dołączyła także na spotkanie "Siła kobiet" gdzie obecne były panie z powiatu krapkowickiego. Opowiedziała tam o swoich pasjach i sile. Następnie spotkała się z młodzieżą, która pytała głównie o klimat oraz kwestie kultury i jej finansowania.

  Tym spotkaniem samorządowcy chcieli zainaugurować rozmowy z młodzieżą o ważnych sprawach. Starosta Krapkowicki Maciej Sonik mówi, że młodzież powinna się upominać o klimat i o zaprzestanie korzystania z węgla.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-07-09 17:25:17 [83.10.69.*] id:1599580  
  Gaz: Napisał postów [4648], status [VIP] Reputacja
  Jeszcze jej tutaj nie było ,niech po polsku sie nauczy mówić.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2020-07-09 17:32:46 [185.127.20.*] id:1599583  
  Pedro: Napisał postów [8595], status [VIP] Reputacja
  Najpierw ty się naucz poprawnej polszczyzny!
  2020-07-09 19:05:18 [89.67.187.*] id:1599595  
  emsi: Napisał postów [1819], status [Szycha] Reputacja
  Gaz ty jesteś propan czy butan bo zastanawiam się czy nie cyklon B jak twój ołpa godoł.