• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7934
  • Dodano: 2020-06-04 / 17:17
  • Komentarzy: 0

W Opolu powstało "okno życia". Możemy tam zarówno zostawić jak i zabrać...kwiaty

 
 
W Opolu powstało "okno życia". Możemy tam zarówno zostawić jak i zabrać...kwiaty

(Fot. FB/Okno życia dla roślin w Opolu)

Okno życia jest już w Opolu, jednak warto wiedzieć, że można w nim zostawić jedynie...niechciane i niewygodne rośliny. Pomysł działa w dwie strony - jeśli szukamy rośliny dla siebie możemy ją po prostu zabrać ze specjalnie stworzonego miejsca.


Pierwsze 24-godzinne okno życia działa już przy kawiarni Coffeemoment w Opolu przy Książąt Opolskich 10. - Kwiatki można zaadoptować, można też przynosić. Spieszcie się, bo maluszki i te duże zielone szybko odchodzą, ale...nowe też przychodzą. W ciągu godziny dziś był całkiem spory wymiankowy ruch. To się nazywa zrównoważony rozwój - poinformowali twórcy inicjatywy na Facebooku.

- Fantastyczna sprawa, ja często mam jakieś do oddania po przesadzeniu i z przyjemnością kogoś mogę adoptować - piszą zachwyceni internauci.

Witryna "Okno życia w Opolu" nie oferuje nic na sprzedaż. Zachęca do ratowania niechcianych lub wyrzuconych na śmietnik roślin. Twórcy tego pomysłu zachęcają do tworzenia swoich "okien życia", których miejsce może być właściwie wszędzie. - Jedni wycinają zielone, inni rozmnażają i ratują. Wystarczy mały kącik w biurze, na klatce schodowej, w szkole, przedszkolu, kawiarni, restauracji - czytamy w komunikacie.

- Wprowadziłam się jakiś czas temu do studenckiego mieszkania, gdzie bardzo brakowało mi zieleni. Na okno życia dla roślin trafiłam zupełnie przypadkiem i już się polubiliśmy. Mam swoje pierwsze dziecko - śmieje się Ilona z Opola.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".