• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1348
  • Dodano: 2020-06-04 / 09:27
  • Komentarzy: 0

  Serce na nakrętki w Namysłowie pomaga w charytatywnych zbiórkach

  Serce na nakrętki w Namysłowie pomaga w charytatywnych zbiórkach
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Na rynku w Namysłowie od kilku miesięcy stoi metalowe serce, do którego mieszkańcy chętnie wrzucają nakrętki. To znakomity pomysł, by dzięki plastikowi wspomóc charytatywne zbiórki.


  Namysłowianie bardzo chętnie wrzucają plastikowe nakrętki do metalowego serca na rynku. Jak informuje miasto Namysłów - czerwony pojemnik był już kilkukrotnie opróżniany. W styczniu uzbierano ponad 2 tony nakrętek, które wrzucili do serca Namysłowianie.

  - Bardzo często słyszy się o akcji zbierania nakrętek. Równie często zbieramy takie w domu, a potem szukamy miejsca lub akcji, na którą można nasze zbiory przekazać. To jest właśnie takie idealne miejsce dzięki któremu mamy pewność, że nakrętki trafią w odpowiednie ręce. Po ich ilości widać, jak łatwo zaangażować się w tak niewielką rzecz i przy okazji pomóc potrzebującym - mówi jedna z mieszkanek Namysłowa.

  Serce ufundowały trzy miejskie spółki - Zakład Energetyki Cieplnej, Zakład Administracji Nieruchomości ?ZAN? oraz Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych "Ekowod". Inwestycja kosztowała 3 tysiące złotych.

  - Wzorem innych miast my również już mamy swoje serce. Do tej pory w wielu szkołach zbierano nakrętki, ale trzymano w kartonach czy w workach, co nie raz było problematyczne. Teraz pomaganie będzie łatwiejsze - tłumaczył w styczniu burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

  W pierwszej fazie zbiórki, nakrętki były przekazywane dla Frania Marcinkowskiego, dzięki którym na koncie potrzebującego przybyło kilka tysięcy złotych.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".