• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2511
  • Dodano: 2020-05-25 / 11:23
  • Komentarzy: 2

36-latka zatrzymana "na gorącym uczynku" miała odebrać 35000 złotych od seniorów

 
 
36-latka zatrzymana "na gorącym uczynku" miała odebrać 35000 złotych od seniorów

(KPP Namysłów)

Policjanci z Namysłowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa metodą na policjanta CBŚP. 36-latka wpadła na "gorącym uczynku", gdy była już w mieszkaniu namysłowskich seniorów. Właśnie miała odebrać od nich 35 000 złotych. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, starsze małżeństwo nie straciło swoich oszczędności. Zatrzymanym grozi teraz do 8 lat więzienia. Sprawa wciąż ma charakter rozwojowy.

Namysłowscy policjanci zajmujący przestępczością gospodarczą, zatrzymali na gorącym uczynku 36-letnią kobietę, która próbowała wyłudzić 35 000 złotych od pary seniorów z Namysłowa. Dzień później, mundurowi zatrzymali także jej 44-letniego męża, który również jest podejrzewany o udział w tym przestępczym procederze. Oboje pochodzą z powiatu strzeleckiego i podejrzewani są o podobne działania na terenie innych miast naszego województwa.

Oszuści podawali się za policjantów CBŚP. Rzekomy funkcjonariusz prosił o pomoc w zorganizowaniu policyjnej zasadzki i przekazanie dużej sumy pieniędzy. Oczywiście cała historia była zmyślona. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujności mieszkańców naszego miasta, nikt nie został oszukany.

Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt wobec 36-latki. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Podejrzanej parze, za próbę oszustwa namysłowskich seniorów, grozi do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają. Nie możemy zapominać o tym, że są osoby, które z premedytacją wykorzystują dobre serca naszych seniorów i tylko czekają na chwilę nieuwagi. Nigdy nie postępujmy pochopnie w kontaktach z nieznajomymi. Gdy ktoś nieznajomy, w rozmowie telefonicznej, prosi nas o pieniądze jak najszybciej przerwijmy połączenie! NIGDY nie przekazujmy pieniędzy przypadkowym osobom!

Przypominamy, że:

• policjanci nigdy nie proszą o pieniądze!

• nigdy nie angażują osób postronnych w policyjne działania!

• nie zalecają przelewów na inne wskazane rzekomo bezpieczne konta!
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-05-25 12:04:17 [185.127.20.*] id:1597647  
Pedro: Napisał postów [7025], status [VIP] Reputacja
Ile dostaną? Zawiasy? Całego "bossa" szajki wypuścili za śmieszną kaucją to co się dziwić! Tyle oszustw w całej Europie na grube dziesiątki milionów a polska prokuratura go wypuszcza (nie pierwszy raz)! Może niejaki ziobro wziąłby się do roboty i coś z tym zrobił?!

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-05-25 12:24:01 [217.173.195.*] id:1597650  
wojtasoks: Napisał postów [3494], status [VIP] Reputacja
Też mnie zastanawia ten fakt, zwłaszcza, że koleś już las się ulotnił i był poszukiwany listem gończym. Prokurator generalny ma chyba teraz możliwość podważenia każdego wyroku sądu i aż dziw bierze, że w tak medialnej sprawie tego nie robi.