• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1731
  • Dodano: 2020-05-23 / 17:35
  • Komentarzy: 0

  Nie ma nowych zakażeń w regionie. 281 mieszkańców Opolszczyzny wygrało walkę z COVID-19

  Nie ma nowych zakażeń w regionie. 281 mieszkańców Opolszczyzny wygrało walkę z COVID-19

  (Fot. Dżacheć)

  Zwiększyła się liczba osób, które pokonały chorobę COVID-19 w naszym regionie. Od początku trwania pandemii walkę z koronawirusem wygrało już 281 mieszkańców Opolszczyzny.


  W sobotę wieczorem służby wojewody poinformowały o kolejnych dziewięciu osobach, które pokonały koronawirusa. W wieczornym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie było nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Znalazły się w nim natomiast 93 nowy przypadki zakażenia z województw mazowieckiego (40), dolnośląskiego (21), śląskiego (17), łódzkiego (12), podlaskiego (2), pomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i małopolskiego (1).

  - Informujemy, iż o 9 osób wzrosła dotychczasowa liczba ozdrowieńców. Cztery przypadki dotyczą mieszkańców powiatu nyskiego. To kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku oraz dwóch kilkuletnich chłopców. Wszyscy przebywali w izolacji domowej - informuje Martyna Kolemba-Gashka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

  - Po dwa przypadki odnotowano, kolejno, u mieszkańców powiatu opolskiego oraz oleskiego. W powiecie opolskim koronawirus pokonało dwoje seniorów, którzy przebywali w izolacji domowej. W powiecie oleskim wyzdrowiała kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku. Oboje przebywali w izolacji domowej - czytamy dalej.

  - Ujemne wyniki na obecność koronawirusa potwierdzono także u kobiety w sile wieku z Opola, która również przebywała w izolacji domowej - dodaje Kolemba-Gashka.

  Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce od początku pandemii: 20 931/993 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Od początku pandemii na Opolszczyźnie zakaziło się 591 osób.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".