• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8051
  • Dodano: 2020-05-18 / 20:17
  • Komentarzy: 0

  Koronawirus: 4 nowe przypadki zakażenia. Wśród zakażonych pracownicy placówek medycznych

  Koronawirus: 4 nowe przypadki zakażenia. Wśród zakażonych pracownicy placówek medycznych

  (Fot. Archiwum)

  Ministerstwo Zdrowia podało popołudniowe dane odnośnie pozytywnych testów na koronawirusa w Polsce. Wśród danych są mieszkańcy Opolszczyzny.


  - Informujemy o czterech nowych zakażeniach koronawirusem wśród mieszkańców Opolszczyzny. SARS CoV-2 potwierdzono u kobiety i mężczyzny w wieku średnim z powiatu oleskiego oraz u dwóch kobiet - także w średnim wieku, z powiatu prudnickiego. Na tę chwilę brak informacji o ich stanie zdrowia i miejscu pobytu - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, Rzecznik Prasowy Wojewody Opolskiego.

  Dotarliśmy do oświadczenia burmistrza Prudnika, opublikowanego na Facebooku, które wskazuje kto zachorował w powiecie prudnickim. - Wszystko wskazuje na to, że pojawił się pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Prudniku. O takim zdarzeniu, które może mieć miejsce w Prudnickim Centrum Medycznym dowiedziałem się od Starosty Prudnickiego. Jest to dowód na to, że dalej nie możemy czuć się bezpiecznie. Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach w tym zachowaniu higieny rąk i noszeniu maseczek ochronnych. Jeśli nie ma takiej potrzeby. - pisze Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika.

  - Chodzi o pielęgniarkę miejscowego szpitala. Drugi z przypadków dotyczy pracownika Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich - wskazuje portal terazprudnik.pl.

  Obecnie, liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem / stwierdzeniem zakażenia nowym koronawirusem wynosi 61 osób, łącznie od początku epidemii - 529 osób.

  Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 552 osoby. Liczba osób AKTUALNIE ZAKAŻONYCH - CHORYCH - 292 osoby. (od ogólnej liczby zakażonych odejmujemy osoby zmarłe i ozdrowieńców).

  Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie (zgodnie z decyzją PPIS oraz obowiązkiem kwarantanny "granicznej") łącznie od początku epidemii wynosi 23292 osób.

  Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie wyłącznie decyzją PPIS od początku epidemii - 5429 osób.

  Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 111 osób. Łącznie od początku epidemii - 2555 os.

  Liczba ozdrowieńców ogółem spośród liczby zakażonych wynosi 221 osób.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".