• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1358
  • Dodano: 2020-05-13 / 15:20
  • Komentarzy: 0

Nowe wytyczne także w sporcie. Już nie 6 ale nawet 22 osoby na boisku!

 
 
Nowe wytyczne także w sporcie. Już nie 6 ale nawet 22 osoby na boisku!

(Fot. Dżacheć)

Zmiany związane z odmrażaniem dotyczą też otwartych obiektów sportowych, gdzie wzrośnie liczba osób, które będą mogły wejść na orliki, bieżnie czy zajęcia sportowe. Będzie można korzystać także z sal gimnastycznych i hal sportowych.


Podczas konferencji prasowej w środę 13 maja premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny etap odmrażania gospodarki i powrotu do nowej normalności.

18 maja w poniedziałek zwiększone zostaną limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:

Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach - może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów). Wiadomość o zniesieniu restrykcji ucieszy fanów piłki nożnej, ponieważ od 18 maja na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich będą mogły przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

- Wprowadzamy także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów) - czytamy w komunikacie.

18 maja umożliwimy także organizację zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),
16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),
24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),
32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

Ważne! W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".