• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3131
  • Dodano: 2020-05-05 / 20:22
  • Komentarzy: 3

  Publiczne żłobki i przedszkola będą gotowe do przyjęcia dzieci nie wcześniej niż 18 maja

  Publiczne żłobki i przedszkola będą gotowe do przyjęcia dzieci nie wcześniej niż 18 maja

  (Fot. Dżacheć)

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja Opole przygotowuje się do otwarcia publicznych żłobków i przedszkoli, jednak nie wcześniej niż od 18 maja.


  Decyzja o posłaniu dzieci do placówek opiekuńczych będzie należała - jak podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski - do rodziców.

  - Uruchomienie żłobków ma charakter opiekuńczy, nie edukacyjny. Data otwarcia tych obiektów to około 18 maja. Data jest przybliżona, a w związku z ciągłymi zakażeniami na sytuację dynamicznie reagujemy. Wytyczne GIS otrzymaliśmy w piątek wieczorem, a dyrekcje żłobków i przedszkoli na bieżąco kontaktują się z rodzicami - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski, który dodaje, że rodzice, którzy zdecydują się mimo wszystko zostawić dzieci w domu, nie będą obciążone opłatami za placówki publiczne.

  Ze względu na wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz stale zmieniającą się sytuację pandemiczną (liczba zakażeń nie maleje) nie można wykluczyć, że termin ten zostanie przesunięty na 24 maja.

  - Z tych samych powodów wiadomo też, że opolskie żłobki i przedszkola nie ruszą w pełnej obsadzie, dlatego już teraz przygotowywana jest lista tych dzieci, których rodzice chcą posłać je do placówek. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych placówek. Dyrektorzy przyjmą tylko określoną liczbę dzieci, pierwszeństwo będą miały pociechy medyków i innych służb, samorząd zaś zapewni maseczki, płyny dezynfekujące itd. O tym ile gdzie jest miejsc informować będą dyrektorzy placówek. Rodzice dzieci, które nie pójdą do przedszkola lub żłobka nie poniosą żadnych opłat - informuje opolski Ratusz.

  - W każdym przedszkolu i żłobku wprowadzony zostanie szczególny reżim sanitarny. Nie zwolni to jednak rodziców od obowiązku podpisania oświadczenia, że bierze odpowiedzialność za posłanie dziecka do przedszkola lub żłobka. Opiekunowie będą musieli podpisać również zgodę na badanie temperatury dzieci, ponieważ wymagane jest prowadzenie karty temperatury u dzieci - słyszymy dalej.

  W żłobkach uruchomione zostanie 40 procent miejsc. Jeśli chodzi o żłobki i przedszkola niepubliczne decyzje o terminie i zakresie uruchomienia placówek podejmują organy prowadzące.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-06 20:20:46 [31.60.14.*] id:1597073  
  liberty: Napisał postów [2617], status [Szycha] Reputacja
  Patrzcie jakie matoły z tego PIS - żłobki i przedszkola otwierają ale podstawówki,licea i uczelnie będą zamkniete...Najmniejsze dzieci potrącają zachować zasady higieny bardziej od starszych ?!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2020-05-06 20:21:46 [31.60.14.*] id:1597074  
  liberty: Napisał postów [2617], status [Szycha] Reputacja
  #Potrafia
  2020-05-06 20:37:54 [185.127.20.*] id:1597075  
  Pedro: Napisał postów [7609], status [VIP] Reputacja
  Najmniejsze dzieciaki odstawić od matek, byle nie trzeba było płacić zasiłku opiekuńczego. Czyli chodzi tylko o kasę...