• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3745
  • Dodano: 2020-04-10 / 10:35
  • Komentarzy: 1

  Nowe dane Ministerstwa Zdrowia. Na koronawirusa zachorowała seniorka z Kędzierzyna-Koźla

  Nowe dane Ministerstwa Zdrowia. Na koronawirusa zachorowała seniorka z Kędzierzyna-Koźla

  (Fot. Dżacheć)

  Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażeń koronawirusem w Polsce. Wśród zanotowanych dziś zakażeń jest mieszkanka Opolszczyzny w wieku senioralnym.  Mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

  - W województwie opolskim zakażona jest kobieta w wieku senioralnym, mieszkanka powiatu strzeleckiego. Stan dobry, kwarantanna domowa. Transmisja lokalna. W sumie od początku trwania epidemii, w regionie potwierdzono 128 zakażeń - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

  - Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem, to 88-letni mężczyzna, mieszkaniec Lublina. Liczba zakażonych koronawirusem: 5742/175 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje resort zdrowia przy czym wskazuje, że na tę chwilę 318 osób uznaje się jako wyleczone.

  W całej Polsce wykonywanych jest coraz więcej testów. Możliwości laboratoriów to już w tej chwili 16 tysięcy testów na dobę, a ich możliwości cały czas rosną. - Liczymy, że w najbliższych dniach dojdziemy do 20 tysięcy. Liczymy na to, że przez najbliższy weekend liczba tych testów nie spadnie i przez święta nadal będą trwały badania. Naszą rolą jest udostępnić możliwości testowe, a dziś każdy lekarz w szpitalu ma możliwość skierowania na testy - mówił dziś Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministra Zdrowia.

  W tej chwili funkcjonuje w Polsce 60 laboratoriów.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-10 16:07:30 [83.7.236.*] id:1595778  
  devilopole: Napisał postów [407], status [pismak] Reputacja
  MZ kłamie o czym powiadomił np. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski , gdy MZ podało liczbę zgonów w Warszawie 8 szt a Urzęd Stanu Cywilnego zarejestrował 32 zgony - w akcie zgonu wpisano koronawirus. Podam wam źródło , artykuł znajduje się na portalu "sputnik polska" a tytuł to "Warszawa podlicza ofiary – coś się nie zgadza?", zachęcam zapoznawać się z faktami z wiarygodnych źródeł.

  Nick:
  Treść: