• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4447
  • Dodano: 2020-03-31 / 10:22
  • Komentarzy: 0

Przed wejściem do szpitala spotkasz się z medykiem. A jak z odwiedzinami dzieci?

 
 
Przed wejściem do szpitala spotkasz się z medykiem. A jak z odwiedzinami dzieci?

(Fot. USK Opole )

W dużym namiocie, który ustawiono przed wejściem głównym do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przez 24 godziny na dobę personel medyczny przeprowadza wywiad epidemiologiczny wszystkich osób, które wchodzą do szpitala.


Każdy pacjent wchodzący do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zobowiązany jest wypełnić ankietę (wywiad epidemiologiczny), a dyżurujący pracownik medyczny będzie dokonywał u pacjentów pomiaru temperatury ciała. Procedura obowiązuje wszystkich: pacjentów udających się do rejestracji, poradni specjalistycznych i na oddziały.

Nowe obostrzenia związane z wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu obowiązują od czwartku 26 marca.

W ankiecie znajdziemy pytania o samopoczucie oraz o to, czy w ostatnich dniach wystąpiły u nas objawy takie jak gorączka, kaszel czy duszności. Będziemy musieli przypomnieć sobie także, czy w okresie ostatnich dwóch tygodni mogliśmy być narażeni na kontakt z osobą chorującą na COVID-19, w czym pomogą dodatkowe pytania. Ankietę można wypełnić wcześniej i przekazać ją dyżurującemu pracownikowi, co ułatwi procedurę, pozwoli zaoszczędzić czas i skróci oczekiwanie w kolejce.

Tu zobaczysz i pobierzesz ankietę

Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin w szpitalu. Odrębne reguły dotyczą oddziałów dziecięcych.

- W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju, również u nas zostały wprowadzone obostrzenia - a na Oddziale Pediatrii USK w Opolu dotyczą one ograniczenia w ilości osób towarzyszących dziecku przez okres pobytu w szpitalu. Leczone dziecko może przebywać tylko z jednym rodzicem i musi być to jeden, ten sam rodzic od przyjęcia dziecka do wypisu. Oczywiście, również przed przyjęciem dziecka na oddział, rodzic wypełnia ankietę - wywiad epidemiologiczny, gdzie odpowiada na pytania dotyczące występowania objawów infekcji dróg oddechowych, takich jak gorączka, kaszel, duszność oraz czy przebywał za granicą, był objęty kwarantanną czy tez miał bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Zabronione są wizyty, jak na wszystkich oddziałach w szpitalu - ale rozumiemy, że rodzić czy dziecko może czegoś potrzebować z zewnątrz, dlatego można to zostawić pod drzwiami oddziału - tłumaczy Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik prasowy USK w Opolu.

Mimo całkowitego zakazu odwiedzin na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków personel szpitala robi wszystko, by ułatwić ten czas rodzicom w czasie rozłąki z dziećmi.

- Rozumiemy też, jak trudny może być brak odwiedzin dla rodziców dzieci przebywających na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków - i tu, jeśli rodzice poproszą i podpiszą stosowną zgodę, nasz personel robi zdjęcie czy filmik dziecku i wysyła rodzicom - słyszymy.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".