• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 24807
  • Dodano: 2020-03-23 / 12:37
  • Komentarzy: 0

Kolejne 5 przypadków zachorowań na Opolszczyźnie.

 
 
Kolejne 5 przypadków zachorowań na Opolszczyźnie.

(Fot. Dżacheć)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o kolejnych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Na mapie nowych zachorowań znów pojawiła się Opolszczyzna.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce. Do województwa opolskiego doszło kolejne 5 osób - razem na koronawirusa w naszym regionie stwierdzono już 19 zachorowań.

- Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego. Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zmarły mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik. Razem w Polsce z powodu koronawirusa zmarło 8 osób.

Przypadek 15 - Kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa na kwarantannie, jej stan jest dobry.

Przypadek 16 - Kobieta w sile wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypadek 17 - Kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypadek 18 - Mężczyzna, w średnim wieku z powiatu opolskiego. W ostatnich dniach wrócił z Hiszpanii. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Przypadek 19 - Kobieta w starszym wieku z powiatu opolskiego Jest w stanie stabilnym. Hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Jeśli mamy łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowaliśmy do państw na terenie których potwierdzono zarażenia koronawirusem, pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Jeśli to możliwe, pozostańmy w domu do czasu powrotu do zdrowia.

Podejrzewasz, że mogłeś zarazić się koronawirusem? Zgłoś się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu - 512 082 606. W przypadku nasilonych objawów należy zadzwonić pod numer alarmowy 112, lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego (Oddział Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego) - 77 44 33 043/044.

Inne telefony:

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie 77 408 79 56,

W sprawie koronawirusa uruchomiono także infolinię NFZ - 800 190 590.

Całodobowy dyżur psychologów - 604 830 767
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".