• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4740
  • Dodano: 2020-03-20 / 14:09
  • Komentarzy: 1

Prezydent miasta chce zwolnić rodziców z opłat za żłobki publiczne na czas zamknięcia

 
 
Prezydent miasta chce zwolnić rodziców z opłat za żłobki publiczne na czas zamknięcia

(Fot. Archiwum)

Miasto wychodzi naprzeciw rodzicom dzieci objętych opieką w miejskich żłobkach publicznych. Gotowy jest projekt uchwały, który zwalnia rodziców z obowiązku opłaty za pobyt dziecka w czasie, gdy zawieszona jest działalność żłobka ze względu na zagrożenie zakażeniem koronawirusem.


Do tej pory opłata stała obejmowała cały miesiąc bez względu na frekwencję dziecka w placówce, odliczane były jedynie kwoty posiłków. Nowe regulacje dają możliwość odliczenia pełnej kwoty - posiłków i opłaty stałej, proporcjonalnie do dni zawieszenia pracy jednostki.

- Rodzice przebywają z dziećmi, które powinny być w tej chwili w żłobkach. Decyzją moją potwierdzoną przez premiera żłobki są przez najbliższe dwa tygodnie zamknięte. Wystąpiliśmy do rady miasta o to, żeby zniwelować opłaty za żłobki, tak żeby rodzice nie ponosili kosztów za pobyt dzieci w zamkniętym żłobku. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom wszystkim rodziców. Decyzja radnych zapadnie na najbliższej sesji rady miasta - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

Rozwiązanie musi zatwierdzić jeszcze nadzór Wojewody Opolskiego. Prezydent miasta Opola podkreśla, że w przygotowaniu jest szereg kolejnych rozwiązań i ulg. Rodzice dzieci, które na co dzień uczęszczają do żłobków prywatnych w dalszym ciągu mogą liczyć na wsparcie z miasta.

- Mamy najwyższą dopłatę w żłobkach niepublicznych, bo jest to kwota 650 zł za pobyt dziecka i mamy ponad 1000 miejsc w żłobkach. Miasto tę dopłatę utrzymuje - potwierdza Arkadiusz Wiśniewski.

Najbliższa sesja rady miasta ze względów bezpieczeństwa odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Posiedzenie radnych odbędzie się zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku stanu epidemicznego. Liczba osób będzie ograniczona do maksimum 50, a odległość między radnymi zgodna z obecnie wyznaczonymi zasadami.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-20 15:15:33 [217.173.195.*] id:1594108  
wojtasoks: Napisał postów [4092], status [VIP] Reputacja
No to chyba przedszkola też, chociaż wiem, że To już robią się spore kwoty dla miasta.

Nick:
Treść: