• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1380
  • Dodano: 2020-03-07 / 21:01
  • Komentarzy: 0

Za nami 15. edycja Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol

 
 
Za nami 15. edycja Wielkiego Ślizgania na lodowisku Toropol

(Fot. Dżacheć)

"Pomagaj z nami, bądźmy bohaterami" - to motto 15 edycji Wielkiego Ślizgania, które jak co roku zorganizował Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

Podobnie jak w roku ubiegłym, charytatywne ślizganie przyniesie pomoc nie tylko podopiecznym opolskich placówek opiekuńczych, ale też chorującej na serce Liliannie Sikorze.

Liliana od pierwszych dni życia ma do czynienia z wadami serca, hypoplazją lewego płuca i wadą układu pokarmowego. - - Likianna wymaga ciągłej rehabilitacji i leczenia. To fizjoterapia, terapia integracji sensorycznej, logopedyczna. Wcześniej leczeniem objęta była też ręka, mieliśmy także hipoterapię, ale na te chwilę z nich zrezygnowaliśmy - mówi mama Lilianny Sikory.

Miesięczny koszt leczenia dziewczynki to kwota rzędu tysiąca złotych, którą rodzice pokrywali z własnej kieszeni. Wielkie Ślizganie i datki, które trafią na rehabilitację dziewczynki odciąża rodziców w kosztach.

Impreza na opolskim lodowisku jest organizowana dla dzieci z domów dziecka z województwa opolskiego. W tym roku zaproszo o do udziału 6 domów dziecka: -Brzeg; -Nysa; -Jasienica Górna i Paczków; -Sowczyce; -Turawa; -Bogacica, Bąków, Lasowice Małe. Łącznie bawić się przyjechało około 125 dzieci, a towarzyszyli im wolontariusze.

Pozostali zainteresowani aktywnym spędzeniem wolnego czasu, za wstęp na lodowisko na godzinną ślizgawkę płacili symboliczną złotówkę w formie cegiełki.

Organizatorzy wydarzenia zaznaczają, że zbiórka artykułów higienicznych dla opolskich domów dziecka potrwa do 20 marca. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w pomoc może przynieść dary do biura Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej przy ul. Marii Konopnickiej 6 w Opolu

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".