• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2243
  • Dodano: 2020-03-06 / 18:21
  • Komentarzy: 1

Uczniowie i studenci zmagali się w policyjnych turniejach

 
 
Uczniowie i studenci zmagali się w policyjnych turniejach

(KWP Opole)

Zakończył się kolejny już Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu "Sprawdź się jako kandydat do służby w Policji". Nadinsp. Jarosław Kaleta pogratulował zwycięskiej drużynie z Zespołu Szkół w Prószkowie - wiedzy, umiejętności i sprawności w działaniu. W zawodach uczestniczyło 14 reprezentacji czteroosobowych z 9 szkół ponadpodstawowych z Opolszczyzny. Tu nie było przegranych - każdy z zawodników wyniósł coś cennego.

Przypomnijmy, to już trzecia odsłona konkursu skierowanego do młodzieży szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych naszego województwa. Wszystkie przedsięwzięcia były objęte patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Jarosława Kalety. Natomiast Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek objął swoim patronatem wydarzenia, w których uczestniczyły szkoły ponadpodstawowe.


Pierwszy był "Konkurs wiedzy o Policji dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego". Wydarzenie to zostało zorganizowane z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, a uczestniczyło w nim 88 reprezentantów z 44 szkół naszego regionu. Kolejny pn. "Sprawdź się jako kandydat do służby" adresowany był do młodzieży akademickiej. W jego trakcie studenci zapoznali się z wyposażeniem, które wykorzystują funkcjonariusze w codziennej służbie oraz rozmawiali z nimi o ich pracy. Takie rozmowy często są pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji, co do przyszłej służby.

5 marca, odbyła się ostatnia odsłona turnieju, który skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu mundurowym. Na początku, wszystkich zgromadzonych gości i uczestników zawodów, przywitał Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski oraz Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu mł. insp. Sylwia Majewska - Mazepa.

Konkurs rozpoczął się kilka minut po godz. 9:00. Najpierw zawodnicy musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód. Był to identyczny egzamin sprawności fizycznej, jaki muszą przejść kandydaci do służby w Policji. Stanowi on jeden z etapów rekrutacji. Później były praktyczne zawody z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dwóch wybranych z drużyny uczestników musiało odpowiednio zareagować - w zaaranżowanej scence - na obrażenia osoby poszkodowanej. Tutaj zawodnicy rywalizowali pod okiem policyjnych ratowników medycznych. Na koniec czekał sprawdzian wiedzy, czyli 40 pytań testowych. Dotyczyły one w głównej mierze wiedzy o społeczeństwie, w tym roli i zakresu działań Policji. Uczestnicy mieli 40 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi.

Celem konkursu była promocja opolskiej Policji - przybliżenie i zapoznanie ze specyfiką służby oraz zadaniami i obowiązkami, jakie na policjantach spoczywają. Na miejscu obecni byli funkcjonariusze różnych pionów, w tym kontrterroryści, policjanci prewencji oraz laboratorium kryminalistycznego.

Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem, które wykorzystują funkcjonariusze w codziennej służbie oraz rozmawiali z policjantami o ich pracy. Takie rozmowy często są pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji, co do przyszłej służby. Była to także możliwość zapoznania się z informacjami na temat procedury rekrutacyjnej oraz oczekiwań wobec kandydatów do Policji.

Na zakończenie, medale i nagrody laureatom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Rektor Politechniki Opolskiej dr hab. inż. Marcin Lorenc oraz starszy wizytator Pani Beata Śmietanka reprezentująca Opolskiego Kuratora Oświaty.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-08 13:39:08 [178.43.103.*] id:1592865  
pawelxp: Napisał postów [1717], status [Szycha] Reputacja
hehehe...po przeczytaniu tytułu pomyślałem ,że wyślą ich w mundurach policyjnych na ulice z zadaniem wlepienia potencjalnym ofiarom(czyt:obywatelom)jak największej ilości mandatów:) ze specjalną punktacją za inwencje twórczą w wymyślaniu wykroczeń:)....

Nick:
Treść: