• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3728
  • Dodano: 2020-02-14 / 09:31
  • Komentarzy: 1

Po 22 latach zgłosił się na policję i został skazany za podrabianie czeków

 
 
Po 22 latach zgłosił się na policję i został skazany za podrabianie czeków

(Fot. Dżacheć)

Po 22 latach zgłosił się na komisariat policji i przyznał do podrabiania czeków, które należały do jego rodziców. Joachim G. stanął przed Sądem Okręgowym w Opolu.


Sprawa miała swój początek w 1998 roku, kiedy wówczas 20-letni Joachim G. czekami z podrobionymi podpisami zrobił zakupy w sklepie i chciał wybrać pieniądze z banku. O tym fakcie poinformowała policję jedna z pracownic. Oskarżony jednak niespodziewanie uciekł z kraju.

Poszukiwany listem gończym Joachim G. przez wiele lat ukrywał się w Niemczech, chociaż nie do końca, ponieważ w Polsce u rodziny bywał na święta. Oskarżony miał jednak dość ukrywania się przed organami ścigana i poniekąd na prośbę swojej matki zgłosił się na policję. W czwartek 13 lutego przed Sądem Okręgowym w Opolu odbyła się rozprawa z udziałem 42-latka.

- Oskarżony przed 22 laty był inną osobą, niż jest w dniu dzisiejszym, czyli dojrzałym mężczyzną z przeżyciami. Przez długi okres czasu oskarżony funkcjonował z poszanowaniem norm prawnych zarówno w Polsce jak i w Niemczech - uzasadniał wyrok sędzia Robert Mietelski.

Joachim G. za czyn z 1998 roku został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok był wcześniej uzgadniany z oskarżonym i na takie rozwiązanie przystał również prokurator. Wyrok jest nieprawomocny.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-16 08:31:01 [37.248.212.*] id:1591574  
Król Forum: Napisał postów [743], status [rozpisany/na] Reputacja
I ma spokój. 👍

Nick:
Treść: